Український розробник Brenntkopf Studio розробляє гру про харківський ринок «Барабашово», повідомив геймдиректор Віталій Чиж на форумі Dou. Це стане останньою грою про Харків від команди.

Це карта ринку в грі. Фото: Brenntkopf Development

Сюжет гри

У грі «Барабан: Майстер-торгаш» користувачі зможуть пограти за студента Ярослава Вареника. Події відбуваються в Харкові у 2054 році. Хлопцю купили квартиру на Павловому Полі й тепер її треба наповнити речами, щоби створити там затишок. Для цього треба їздити на ринок «Барабан» і торгуватися. 

Розробник каже, що сюжет розтягнутий на п’ять днів. На районі можна буде погуляти, хоча активностей там небагато, «хіба, подивитися, як приїжджає автобус, або попити кави», додає Віталій.

Як її розробляли

Гра є спінофом до гри Son of Perun Kharkiv. Технічно, «Барабан» є найбільший проєктом, у якому поєднали старі технології й нові. Наприклад, зі «старого» лишилася механіка забору предметів – перед тим, як піти з квартири, треба попередньо взяти штани й записник із покупками.

Записник, який треба із собою перед виходом
із квартири. Фото: Brenntkopf Development

«Окремим нововведенням стала «Майже система транспорту». Ця система завжди завозить персонажа на ринок, пояснює розробник. У грі є автобуси або метро. Автобус, до речі, перемістить головного героя до ринку швидше. А для метро підготували окрему локацію, можна спуститися на станцію й побачити, як приїжджає потяг.

У грі можна проїхатися на автобусі чи метро. Розробник каже,
що автобуси їздять швидше. Фото: Brenntkopf Development

Ринок «Барабан» спроєктували на основі харківського «Барабашово». У грі не змогли реалізувати весь ринок, бо він має площу аж 75 гектарів. Розробники вирішили зосередитися на двох його історичних місцинах – «Яма» й «Сковородка». Однак і їх видозмінили. На ринку ходить 50 різних NPC й сидять різні перехожі, зокрема безхатьки й кобзар із «Перуна».

Ще одне нововведення – нодова система діалогів. На ринку можна торгуватися й від відповідей протягом діалогу залежить, яку ціну персонаж має заплатити за товар.

Від відповідей персонажа залежить, скільки грошей він зуміє
виторгувати на ринку. Фото: Brenntkopf Development

Харківський дух гри

Попри те, що в грі немає стоянки «Свояк», де продавали в’єтнамський рис, по ринку ходять багато в’єтнамців, які торгують їжею. Також у грі є неназваний символ «Барабашово» – людина з візком, яка возить каву, чипси й інші снеки. Ще є «ларькі з барахлом», їх аж 15 видів. Наприклад, персонаж може зʼїсти шаурму (спойлер: нею можна отруїтися).

Це неназваний символ «Барабашово» – людина з візком, яка возить каву,
чипси й інші снеки. Фото: Brenntkopf Development

Де й коли очікувати реліз

Для гри вже є сторінка в Steam, її вже можна додати в бажане й побачити відео з геймплеєм. Дату виходу гри поки що не називають. Слідкувати за розробкою «Барабана» можна в Telegram-каналі геймдиректора.

   

  • Гру Son of Perun Kharkiv випустили у вересні 2023-го. Це шутер від першої особи з детективною історією й слобожанським колоритом 2054-го року. За сюжетом, харків’янин, ветеран і детектив Харківського департаменту поліції Андрій Бондаренко шукає винного в збої захисних систем приватної корпорації, до якої належить цей департамент поліції. Але на шляху до правди на головного героя чекають багато ворогів.

Фото й обкладинка: Brenntkopf Development