Чисельність диких тварин скоротилася на 73% за останні пів століття – Всесвітній фонд дикої природи
Чисельність диких тварин скоротилася в середньому на 73% за останні пів століття, повідомляє BBC з посиланням на Всесвітній фонд дикої природи.
Згідно з підрахунками, популяції всіх видів: від слонів у тропічних лісах до яструбиних черепах біля Великого Барʼєрного рифу – стрімко скорочуються. Науковці називають це «катастрофічною» втратою видів.
Звіт базується на індексі живої планети, що включає понад 5 тисяч видів птахів, ссавців, амфібій, рептилій і риб, яких підрахували за останні 50 років. За цей час, наприклад, 60% рожевих амазонських дельфінів знищили через забруднення, видобуток корисних копалин і заворушення.
Водночас субпопуляція гірських горил у горах Східної Африки зросла приблизно на 3% на рік (з 2010 по 2016 рік). Утім таких поодиноких випадків не достатньо, кажуть науковці.
Серед найбільших загроз вони називають надмірну експлуатацію, хвороби, зміну клімату, забруднення й втрату середовища існування тварин. На останнє впливає те, як люди виробляють й споживають їжу.
У звіті попереджають, що така втрата видів може призвести до «колапсу» в тропічних лісах Амазонії. У такому разі вони більше не зможуть затримувати вуглець, що розігріває планету, і помʼякшувати наслідки зміни клімату.
- У Сахарі за два дні випало більше опадів, ніж за останні десятиліття. Зливи пройшли в одній із посушливіших частин світу – на південному сході Марокко. Супутники NASA показали, що вода наповнює навіть озеро Ірікі, яке пересихало протягом 50 років.
- Антарктика зеленіє через глобальне потепління, рослинність там зросла більш ніж удесятеро за останні кілька десятиліть. Це означає, що глобальне потепління впливає на Антарктику сильніше, ніж на решту материків, вважають учені.