Архітектурна премія Королівської академії Лондона: київських волонтерів номінували за відбудову дахів
Київське волонтерське об’єднання «Лівий берег» номінували на архітектурну премію Королівської академії мистецтв у Лондоні.
Премію Дорфмана вручають архітекторам, практикам або організаціям, які переосмислюють майбутнє архітектури з урахуванням географічних і соціально-політичних проблем.
Цьогоріч на премію номінували роботи з України, Німеччини, Марокко й спільний проєкт Сербії і Швейцарії. Свої роботи фіналісти представлять в жовтні 2024-го, а переможець отримає десять фунтів стерлінгів.
Номінанти на премію
«Лівий берег»
Це київське волонтерське об’єднання, яке створили на початку російсько-української війни. Волонтери відновлюють дахи зруйнованих будинків і шкіл. Свою роботу почали на лівому березі Дніпра, з травня 2022-го відновили понад триста дахів у Харківській, Чернігівській і Київській областях. «Лівий берег» також висвітлює злочини росіян за допомогою виставок по всьому світу.
Київські волонери відновлюють дахи зруйнованих і пошкоджених будинків
у Харківській, Чернігівській і Київській областях. Фото: royalacademy
bplus.xyz (b+)
Це німецька архітектурна команда, яка в роботі спирається виключно на законодавство. Архітектори відкидають припущення, що «нове = краще» й працюють у межах чинних законів. Усі свої проєкти студія створює з мінімальним втручанням, команда експериментує з економними архітектурними рішеннями зі скла, дерева й металу.
Усі свої проєкти студія bplus створює з мінімальним втручанням. Фото: royalacademy
Саліма Наджі
Марокканська архітекторка працює над відбудовою історичного міста Агадір після землетрусу в 1960 році. У своїх роботах архітекторка поєднує техніки з деревиною, яку вбудовують у кам’яні стіни. Так Саліма робить будівлі більш сейсмостійкими. Її практика спрямована на розвиток почуття спільності, створення робочих місць і вшанування спадщини й традицій.
Архітекторка Саліма Наджі поєднує техніки з деревиною, яку вбудовують
у кам’яні стіни для зміцнення будівель. Фото: royalacademy
Ten
Сербсько-швейцарська студія працює з 2015 року як самоназваний «лейбл звукозапису». Один з їхніх проєктів – «Будинок для п’яти жінок», який створили для спільного життя самотніх соціально незахищених жінок у Боснії та Герцеговині. У будівлі окремі кімнати для жінок поєднали зі спільними житловими й садовими просторами. У роботі студія спирається на низькі витрати й інноваційність.
У будинку для пʼяти жінок окремі кімнати поєднали зі спільними житловими
й садовими просторами. Фото: royalacademy
- Видання про архітектуру й дизайн Dezeen оприлюднило лонгліст міжнародного конкурсу Dezeen Awards 2023, де обирають найкращі інтер’єри року. Туди потрапили проєкти трьох українських студій: львівська «Цукерня», спортивна студія «Стан» і родинний дім «Дача».