Проєкт МУР створив освітню премію імені Павла Тичини. Її анонсують до Дня вчителя, який відзначають у першу неділю жовтня.

Премію створили, щоб знайти вчителів, які змінять підхід української освітньої системи. А також для того, щоб заохотити до креативного викладання й обміну досвідом.

«Павло Тичина власноруч витягував досвідчених вчителів зі сталінських таборів. За його каденції на посту міністра освіти кількість українських шкіл зросла з 12 802 до 30 512. Зануючи його, ми хочемо продовжити цю традицію», – коментує автор МУР Олександр Хоменко.

Освітня премія матиме пʼять категорій: наука, музика, література, історія, художнє мистецтво, а відбір проходитиме в кілька етапів:

  1. Подача заявки: потрібно створити хвилинне відео про якийсь історичний факт із своєї галузі та написати есе. На подачу заявки освітянам надається тиждень.
  2. Шортліст: серед заявників оберуть 20 учасників, яких запросять на закриту зустріч із командою МУР й експертами. До цієї зустрічі учасники мають підготувати лекцію на 20 хвилин у довільній формі. 
  3. Гранд фінал: відберуть десять вчителів, які візьмуть участь у відкритій події в Чернівецькому університеті.

Лекції оцінюватимуть журі за критеріями, як-от: креативність, правдивість і легкість подачі матеріалу. Автори трьох лекцій отримають грошові премії: за перше місце – 250 000 гривень, друге – 150 000 гривень, третє – 100 000 гривень. 

Окрім премії, також відкриють фонд, який покриватиме витрати на організацію заходів. Фонд премії фінансуватимуть українські бізнеси.

   

Проєкт МУР випустив альбом-мюзикл про письменників Розстріляного відродження «Ти [Романтика]» 29 лютого. Альбом складається з 18 різних треків. Усі вони пов’язані між собою сюжетом і плавно переходять з одного в інший.

Реліз у соцмережах сприйняли бурхливо, суспільство поділилося на два табори. Спробували розібратися, що це за альбом, які є до нього претензії і що про це думають творці й діячі культури.