Видавництво Creative Publishing випустило книжку «Cooking in the Wild | Сучасна гастрономія в глибинах Карпат» про природу українських Карпат, спільне приготування їжі й покликання кухаря.

У книзі представили звичні для всіх продукти з іншого боку. Читачі дізнаються, як доступні «на кожному кроці» рослини перетворити на приправи або зробити основним інгредієнтом страви.

Знімки для видання зробили під час четвертого проєкту «Топот», авторами якого є Ігор Мезенцев і Дмитро Бахта. Його головна мета – повернення до джерел національної гастрономії. У 2021-му в горах пройшов «Топот: Міст» для українських і закордонних шеф-кухарів. Кожен інгредієнт учасники мали знайти, зібрати в лісі або купити у фермерів.

«Концепція всіх «Топотів» – насамперед про місце: гори, море, степ, ліс. А першочергове завдання – побачити різноманіття рослинного й тваринного світу. У своїх стравах шефи максимально використовували дикороси: їстівні плоди, горіхи й насіння рослин, трави, гриби», – розказав Ігор Мезенцев.

До проєкту долучитися також Андрій Мацюта, Максим Висоцький, Ілля Марчуков, Юрій Нікітюк і фуд-авторка й блогерка Оля Геркулес. Книжка коштує 2300 гривень і придбати її можна тут. Увесь матеріал подано українською й англійською мовами.

Це деякі з рецептів, які можна знайти в книжці Фото: Creative Publishing

   

У червні 2024-го видавництво «Віхола» випустило ботанічну історію «Звичайна екзотика. Історія рослин, які ми їмо» про продукти, які завжди є в холодильнику. Автор розповідає, чому деякі люди ненавидять запах кінзи і як роблять вино з пастернаку.

   

На початку вересня цього ж року випустили кулінарний записник «Осінь» із сезонними рецептами. На кожен місяць виділили чотири інгредієнти, які стануть основами рецептів. Видавці поділилися з нами кількома рецептами із записника, які можна знайти тут.

Фото й обкладинка: Creative Publishing