Україна здобула на Паралімпійських іграх 2024 року 82 медалі.

Українські спортсмени виграли:

• 22 золоті медалі. Перше «золото» здобув Олександр Комаров у запливі на дистанції 100 метрів вільним стилем й побив паралімпійський рекорд. Також серед золотих призерів – Оксана Зубковська, Денис Остапченко, Ігор Цвєтов, Юрій Шенгур, Марія Помазан та інші.
  • 28 срібних медалей. Першим срібним паралімпійським призером став плавець Антон Коль. Також нагороди Україні принесли Ірина Пойда, Марія Шпатківська й Максим Веракса.
  • 32 бронзові медалі. Серед призерів – Сергій Паламарчук, Максим Ніколенко, Анжела Гаврисюк та інші.

Найбільшу кількість нагород Україна виборола у плаванні – 40 медалей, а лідером за їх кількістю став плавець Андрій Трусов (на його рахунку п'ять нагород). Загалом Україна на сьомому місці у медальному заліку і на п'ятому місці за загальною кількістю нагород.

На попередній Паралімпіаді у 2020 році українська збірна здобула 98 медалей: 24 золоті, 47 срібних, 27 бронзових. За кількістю нагород Україна була на шостому місці.

Обкладинка й фото: Міністерство молоді й спорту