Російський режисер збирається зняти в Україні фільм про дітей із Бахмута
Російський режисер Олександр Молочніков збирається зняти під Києвом короткометражний ігровий фільм про дітей із Бахмута й каже, що його наміри підтримали в Офісі президента, розповіла режисерка Ірина Цілик.
«Він з оператором уже в Україні й намагається швидко зібрати українську команду й провести зйомки в реальній локації – зруйнованому домі. От тільки інформація про те, що режисер – росіянин, чомусь переважно приховується від потенційних учасників», – відзначила Цілик. За її словами, зйомки заплановані на 16–18 березня.
Із пропозицією співпраці Молочніков звернувся до українського художника-постановника Івана Левченка, останній отримав сценарій і зробив аудіозапис їхньої розмови. За словами російського режисера, він має підтримку від Офісу президента й отримав прескарти для себе й оператора. Також він говорить, що має американський паспорт.
У коментарях до допису Цілик кінопродюсер Ігор Савиченко зазначив, що Молочніков, найімовірніше, звʼязався з представницею ОП, яка займається іноземними зйомками, отримав вказівки щодо процедури отримання дозволу, і, «нічого не надіславши [ідеться про матеріали, як-от сценарій, фільмографія й інші відповідно до процедури – ред.], просто поїхав, розповідаючи всім, «что парєшал».
За словами Молочнікова, оператор фільму – американець Антуан Вівас, який насправді наполовину росіянин і має подвійне прізвище Вівас-Денісов, розповів Іван Левченко в коментарі «Суспільне Культура».
У 2022-му Молочніков знімав серіал «Монастир» російського виробництва, а потім просував його в Нью-Йорку, куди переїхав після того, як його відсторонили від роботи в Большому театрі «до зʼясування позиції режисера щодо війни в Україні». У 2017-му Молочнікова нагороджували грамотою президента РФ «за заслуги в розвитку культури й мистецтва».
Поширювати оголошення про кастинг до фільму Молочнікову допомагала, зокрема, українська акторка й фотографка Христина Урсуляк, звернула увагу Ірина Цілик. У цих оголошеннях російського режисера і його оператора називали «командою Колумбійського університету» чи «американською командою». По допомогу з пошуком історій режисер також звертався до «українських підписників».
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі