«Довженко-Центр» запускає лекторій про історію українського кіно.

«Цим лекторієм будемо привідкривати маловідомі сторінки нашого кіно, розвінчувати міфи й відповідати на питання, які давно потребували відповіді», – коментують організатори.

На лекціях розглядатимуть кіно 1920-х і 1960-х років, розповідатимуть про зв’язок між різними видами мистецтв, історію української анімації й документального кіно. Крім того, будуть лекції, присвячені кіновиробництву в 1980-х і 1990-х, у період 2000-х і після 2014 року.

Серед запрошених лекторів будуть, зокрема, кінокритикиня Дар’я Бадьор, критик і сценарист Сергій Тримбач, співзасновник видання Moviegram Лук’ян Галкін, кінознавець Володимир Войтенко, мистецтвознавиця Марина Скирда, а також фахівці «Довженко-Центру»: Олександр Телюк, Альона Пензій і Станіслав Битюцький.

Перша лекція відбудеться 9 березня в кінолекторії «Довженко-Центру». Керівник кіноархіву Олександр Телюк розповідатиме про наративи українського кіно 1930-х.

Лекції відбуватимуться щотижня. За анонсами можна слідкувати на сайті «Довженко-Центру» й у Facebook.

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


«Довженко-Центр» – найбільший кіноархів України. У структурі центру також діють фільмофонд, Музей кіно, видавництво, книгарня, простір «Сцена 6», кінолекторій і єдина в Україні кінокопіювальна лабораторія з цілісним плівково-цифровим циклом.

У 2022 році «Довженко-Центр» перейшов у підпорядкування Держкіно (попри те, що в центрі просили цього не робити). До цього, від моменту створення в 1994-му, центр підпорядковувався Міністерству культури.

Улітку 2022 року Держкіно видало наказ про реорганізацію «Довженко-Центру». У самому «Довженко-Центрі» коментували, що це де-факто означає ліквідацію національного кіноархіву. У Держкіно заявили, центр є лише зберігачем фільмофонду, а не самим фільмофондом, а наказ не передбачає ліквідацію центру, а «лише його реорганізація».

2 листопада 2022 року Держкіно призначило тимчасового в.о. генерального директора «Довженко-центру» Юлію Каждан, а Олену Гончарук відсторонило від її посади за «неналежне виконання обовʼязків». У «Довженко-Центрі» назвали такі дії «рейдерським захопленням» і заявили, що чинитимуть спротив наказам і діям, які несуть загрозу цілісності інституції.

У середині листопада, після обшуків поліції та спротиву громадськості, Держкіно призупинило реорганізацію «Довженко-Центру», а також знову призначило нового в.о. гендиректора «Довженко-Центру» – Андрія Алферова.

Конкурс на посаду керівника «Довженко-Центру» Держкіно оголосило наприкінці грудня 2022 року, у ньому перемогла Олена Гончарук, яка також працювала керівницею Музею кіно «Довженко-Центру», менеджеркою освітніх програм Музею кіно, керівницею піар-служби Національного художнього музею України. До цього Гончарук обирали на посаду в квітні 2021 року.


У січні 2023-го «Мистецький арсенал» і «Довженко-Центр» запустили спільну програму, у межах якої проводитимуть події в межах культурних проєктів в Україні й за кордоном.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

Обкладинка: Олександр Попенко