Український стримінг Takflix до Дня Незалежності випустив відреставровану версію стрічки «Земля» Олександра Довженка з саундтреком від гурту DakhaBrakha й «унікальними інтертитрами» українською мовою.

Вартість квитка – 85 гривень. 10% від кожного придбаного онлайн-квитка передадуть у фонд «Повернись живим».

«Цей саундтрек водночас й озвучує стрічку з погляду людини 21 століття, і зберігає автентичність почуттів і посилань 192030-х років», – описують музику DakhaBrakha для фільму в Takflix.

Замість інтертитрів російською мовою в цій версії кінострічки первісні титри українською мовою, які «Довженко-Центр» знайшов у сценарії «Землі» 1930 року.

Оновлений постер «Землі»

«Земля» Олександра Довженка – визнаний у світі кіношедевр, що розповідає про колективізацію в Україні наприкінці 1920-х років.

«Комсомолець Василь за допомогою місцевої парторганізації отримує трактор і переорює приватні межі «на кулацьких нивах», – описують у стримінгу сюжет фільму.

Кадри з реставрованої версії фільму. Фото: Takflix

Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів


Уперше «Землю» відреставрували у 2012 році на замовлення «Довженко-Центру». 

«Довженко-Центр» – найбільший кіноархів України, у якому зберігається понад 10000 найменувань (більше 60 000 одиниць) художніх, документальних, анімаційних українських і закордонних фільмів, понад 24 000 архівних документів з історії українського кіно, понад 400 музейних експонатів. Це єдиний український представник у Міжнародній федерації кіноархівів (FIAF).

У структурі «Довженко-Центру» діють фільмофонд, кіноархів і Музей кіно, медіатека, видавництво, книгарня, кіносценічний простір «Сцена 6», кінолекторій і єдина в Україні кінокопіювальна лабораторія з цілісним плівково-цифровим циклом.

У 2022 році «Довженко-Центр» перейшов у підпорядкування Держкіно (попри те, що в центрі просили цього не робити). До цього, від моменту створення в 1994-му, центр підпорядковувався Міністерству культури.

Улітку 2022 року Держкіно видало наказ про реорганізацію «Довженко-Центру». У самому «Довженко-Центрі» вважають, що це де-факто означає ліквідацію національного кіноархіву. Наказ передбачає, що всі фільми з колекції й майно «Довженко-Центру» треба передати державній установі «Науковий центр кінематографії України». Крім того, зі структури центру має бути виокремлено ДП «Українська анімаційна студія», якій передуть авторські права на українську анімацію.

У Держкіно заявили, центр є лише зберігачем фільмофонду, а не самим фільмофондом, а наказ не передбачає ліквідацію центру, а «лише його реорганізація». На думку, Держкіно це рішення дозволить «Довженко-Центру» «приділити більшу увагу розвитку музейної справи та кінокультури».

Мінкульт, якому раніше підпорядковувався «Довженко-Центр», заявив, що стурбований загрозою цілісності його колекції, й ініціював обговорення з Кабміном долі цієї інституції.

 Читайте «Нормальні новини» в телеграмі

обкладинка й фото: Takflix