Макс Яковер залишає посаду гендиректора меморіалу «Бабин Яр»
Макс Яковер залишає посаду генерального директора Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр», замість нього на цей пост призначили Максима Рабіновича. Яковер переходить до Наглядової ради.
Макс Яковер приєднався до команди Меморіального центру наприкінці 2019 року. Раніше він очолював інноваційний парк UNIT City та ВДНГ, заснував мережу коворкінгів Chasopys.
За час, поки Яковер був генеральним директором Меморіального центру «Бабин Яр», завершили першу фазу створення меморіалу, запустили академічні та мистецькі проєкти.
Максим Рабінович має продовжити реалізовувати плани на 2022 рік, затверджені Наглядовою радою центру в грудні 2021-го.
До того, як Максим Рабінович приєднався до команди Меморіального центру Голокосту, він був директором «Нафтогазу». Раніше також був на посаді заступника гендиректора «Укрпошти» з розвитку бізнесу, працював на керівних позиціях у «Новій пошті», «ДТЕК Енерго» та «Київенерго».
До 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру у 2016 році створили благодійний фонд «Меморіал Голокосту «Бабин Яр», тоді ж оголосили плани про будівництво меморіального центру на території.
У 2017 році «Історична правда» опублікувала відкритий лист українських істориків до керівництва фонду, у якому його звинуватили в намірі «поєднати Бабин Яр лише з історією Голокосту, ігноруючи інші жертви й інші драматичні моменти його історії».
У грудні 2019 року фонд повідомив про зміну керівництва, яку попередня команда назвала «раптовою й непоясненою». Новим генеральним директором фонду призначили Максима Яковера, художнім керівником проєкту меморіалу «Бабин Яр» став Ілля Хржановський – російський режисер, відомий за проєктом «ДАУ». У лютому 2019-го презентували нову концепцію меморіалізації Бабиного Яру.
У 2021-му митці й науковці попросили Київську міськраду не підтримувати проєкт «Бабиного Яру» й не передавати землю для нього через причетність російських бізнесменів до проєкту меморіалу.
В інтерв’ю The Village Україна Максим Яковер розповів про співпрацю з Хржановським, концепцію меморіалу й історичну пам’ять.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі