Автор «Квантового стрибка Шевченка» виклав роботи у вільний доступ
Ілюстратор Олександр Грехов виклав матеріали виставки «Квантовий стрибок Шевченка. Метро» у вільний доступ.
Грехов стверджує, що таким чином проект стане більш відкритим для суспільства.
«Через вандалізм і постійні погрози проект став ще більш відкритим: з’явився доступ до матеріалів для всіх охочих, права на використання «Квантового стрибка Шевченка» передані Національному музею Шевченка, а комунікація «Білого наливу» – це одна із форм відкритості», – каже ілюстратор у коментарі для The Village Україна.
Шевченка в образі Фріди Кало, Джека Горобця, Людини-павука, Дарта Вейдера та інших образів поп-культури можна завантажити тут.
Грехов каже, що цим проектом він хотів донести, що Шевченко «був не старим з вічно сумним поглядом, він був прогресивною людиною для свого часу і так само, як зараз ми, ходив на «вечірки», випивав, веселився і сміявся».
На його думку, те, що плакати зіпсували, а виставку закрили, є показником тих проблем у суспільстві, які до цього були менш помітними.
«На жаль, розкрилися проблеми в суспільстві, які були і до всієї цієї ситуації, але проходили практично непомітними: зриви презентацій книжок, лекцій, розгром виставок. Це все вже було, і ніхто не реагував на це. Суспільство робило вигляд, що немає людей, які замість діалогу і законних засобів впливу, вибирають агресію і вандалізм. Є надія, що після всього цього резонансу будуть вироблені робочі механізми комунікації і реакції на подібні інциденти», – розповів ілюстратор.
Виставку 10 лютого відкрили на станції метро «Тараса Шевченка» у Києві.
Проект мав тривати до 10 березня 2019 року, однак 18 лютого його закрили достроково після того, як більшість плакатів зіпсували.
У Львові виставку скасували, через погрози власниці книгарні, де мали показувати «Квантовий стрибок Шевченка. Метро».
Обкладинка: Київський метрополітен