
На Тижні дизайну буде більше 50 подій. Ми обрали найцікавіші
Український дизайн у широкому сенсі – це інтер’єри, архітектура, предметний дизайн, графіка, кулінарне мистецтво, флористика, арт, навіть створення гарної зачіски, кажуть Анатолій і Катерина Росковшенки, організатори четвертого сезону Ukrainian Design and Innovation Week (UDIW), який об’єднує дизайн, інновації та мистецтво.


Тиждень українського дизайну проведуть із 28 квітня до 4 травня на різних локаціях Києва та за його межами. Планують понад 50 заходів, а головною подією стане Design Hall у Мистецькому арсеналі, що триватиме 3–4 травня. Загалом програму складали так, щоби вона була цікава й професіоналам, і просто тим, хто цікавиться дизайном, кажуть організатори. Віледж розповідає, куди піти в межах Ukrainian Design and Innovation Week.
Про що четвертий Тиждень дизайну
Перший Тиждень дизайну й інновацій провели в жовтні 2023 року. Тоді Україна стала 41-ю країною, яка доєдналася до глобальної мережі World Design Week, а темою обрали «Стійкість».

«Перший, другий і третій сезони – це про швидкість і розмах. А от четвертий – це вже про глибину і якість. Складається враження, що досвід, який світові тижні дизайну накопичували десятиліттями, ми зараз активно надолужуємо в експрес-режимі», – коментують Віледжу в команді UDIW.
Тема цьогоріч – «Метаморфози: мистецтво змін і глибоке перетворення». «Світ постійно змінюється, і метаморфози стали символом нашого часу – особливо в дизайні, мистецтві та творчості», – додають організатори Тижня дизайну.
Що буде в Мистецькому арсеналі
Традиційний дизайн-маркет, який уже двічі проводили під час Тижня дизайну, трансформується у велику експозицію Design Hall, де покажуть сучасні тренди й «голоси тих, хто формує ринок», кажуть Катерина й Анатолій Росковшенки. Формат маркету також збережуть.


У виставці візьмуть участь понад 130 учасників, які представлять декор, меблі, світло, артоб’єкти й інтер’єрні рішення на площі понад 4000 квадратних метрів. Серед учасників – Faina, Makhno, Diza, Natuzzi, Wood Systems, Domio, Smith & Winken та інші.
Також обіцяють «спеціальну артінсталяцію» під кураторством засновника YA Gallery Павла Гудімова, який також проводитиме куровані екскурсії та читатиме лекції. Про сучасні тренди й тенденції говоритимуть і представники дизайну інтер’єрів, предметного дизайну та мистецтва, зокрема Вікторія Якуша (Faina, Yakusha Studio), Юрій Зіменко (Design studio Yuriy Zimenko), Олег Волосовський (Loft Buro), Дмитро Бонеско (YOD Group). Зареєструватися на лекторій можна за посиланням.
Цьогоріч вхід уперше зробили платним: квиток, який діятиме два дні, коштує 100 гривень. Для пільгових категорій вхід безплатний. «Подія зростає – збільшується кількість учасників, інсталяцій, програмних блоків. Платний вхід – це спосіб підтримати незалежний проєкт і забезпечити комфортний досвід для всіх гостей. Також це допоможе краще прогнозувати та регулювати потік відвідувачів», – кажуть у команді UDIW.
Квиток можна придбати лише онлайн. Design Hall працюватиме з 10:00 до 20:00 у суботу (3 травня) та з 11:00 до 19:00 у неділю (4 травня).
«Цікаві локації Києва»
Серед креативних просторів – Дім «Майстерня», який презентуватиме український крафт, і Kust Ceramics, де «кожен може відчути себе митцем». Серед гастролокацій – Cafe Charlotte, ресторан «Бути Sofie» і заклади мережі Takava. Усі локації можна знайти тут. Буде понад 30 таких локацій.


Гайд нестандартними місцями міста: галереями, барами, кафе, шоурумами та майстернями – це зібрання просторів, де дизайн – частина щоденного досвіду, кажуть у команді. Такі гайди можна буде знайти в закладах-учасниках Тижня дизайну та на Design Hall у Мистецькому арсеналі.
Куди можна піти:
• Wine+Design. Компанія Canvas зібрала бренди меблів і вина регіонів, звідки вони походять, тож можна буде дегустувати та споглядати дизайн водночас. Попередньо зареєструватися на подію можна в діректі.
• Екскурсія трьома майстернями –22F, Gorn Ceramics і WoodWeLike, де можна більше дізнатися про створення різних виробів в Україні – від кераміки до меблів. Вхід вільний, але кількість місць обмежена.
• Unblack Day в Makhno Studio. 1 і 2 травня буде однакова програма, щоби більше людей могли приєднатися до події (але потрібно попередньо зареєструватися).
• екскурсія в Пущу-Водицю, де можна буде побачити дачу Брадтмана та прогулятися вздовж одного найстаріших трамвайних маршрутів Києва. Вхід – за вільний донейт.
•Майстер-клас із мозаїки від художника Андрія Дудченка в YA Gallery. Спочатку буде лекція про історію виникнення мозаїки і її актуальність сьогодні, а далі митець покаже технологічні прийоми виготовлення на практиці. Готові мозаїки можна буде забрати з собою. Участь коштує 1200 гривень. Кількість місць обмежена.
• лекції онлайн, зокрема про сучасний японський досвід меморіалізації місць катастроф на прикладі музеїв Великого цунамі на узбережжі Санріку. Там представляють, зокрема, розповіді очевидців цунамі. На лекції також треба зареєструватися.

Програму продовжують оновлювати на сайті. Там також можна переглянути розклад подій Українського тижня дизайну.