ГідКабаре «Шекспір» і вистава за сценарієм Наталки Ворожбит. Театральні прем’єри травня
А також концерт до Дня матері в Молодому театрі
Життя між двома польотами в Театрі на лівому березі, розвінчування імперського міфу в Малому театрі, апсайклінг-вистава від Театру на Солом’янці, «Пітер Пен» англійською мовою в Київській опері й відразу два нових балети в Національній опері: редакція The Village Україна розповідає про вистави, які варто відвідати в травні.
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
«Зелені коридори»
Кілька чергових сцен без антракту
Чотири українські біженки з різних міст і з різним досвідом проходять тими самими зеленими коридорами, але не відчувають безпеки, бо несуть у собі власне пекло. Утім, знаходиться місце й для любові, а також для історичних постатей – будуть Степан Бандера, Микола Леонтович, Олена Теліга й Олег Ольжич у дещо несподіваній інтерпретації та навіть Привид.
Сценарій постановки Наталка Ворожбит написала на замовлення мюнхенського театру «Каммершпіле», де вже відбулася світова прем’єра: «Їм «зайшов» чорний гумор і безжальна іронія на адресу як українців, так і німців», – розповідає Ворожбит у коментарі The Village Україна. Репортаж із-за лаштунків Театру на Подолі, де готуються до української прем’єри – читайте скоро на The Village Україна.
Коли: 10, 11, 12 і 30 травня
Де: Театр на Подолі, Андріївський узвіз, 20-А, метро «Контрактова площа»
«Намалюй мені літак»
Життя між двома польотами
У житті літнього військового льотчика з’являється «маленька принцеса», але не зникає і його попередній досвід. Це інсценівка на основі оповідання Еріка-Емманюеля Шмітта з циклу «Помста й пробачення». Як випливає з назви оповідання, прощати буває важко, але важливо бути прощеним. Проте, щоб відповісти на це питання, треба спочатку вирішити, винен ти чи ні.
Кабаре «Шекспір. Частина «Гамлет»
Природа ставити все під сумнів
Моновистава актора Володимира Лютікова – це не ода геніальності Шекспіру, а здатність шукати справжнє і власний погляд на актуальність англійського драматурга, кажуть у ЦСМ «Дах». Там запитують, чи справді теми самотності, вибору, боротьби є вічними та складними, чи їх такими робить людська пасивність.
«Загнаний кінь»
За Франсуазою Саган
У англійському маєтку живе вишукана пара – лорд Генрі та його дружина Фелісіті. І він, і вона «бездоганно ведуть свою партію, як і належить аристократичному роду», але насправді вже давно знудилися, зрозуміли свою приреченість на «безглузде життя» й приховують свою самотність. Здається, у будинку зупинився час, але все змінює приїзд Коралі – це чуттєва подружка зятя респектабельної пари, яку зять спочатку представив своєю сестрою. П’єса іронічна й подекуди саркастична – про ставлення до канонів, які вигадали самі ж люди, і небажання вийти за межі такої звичної зони комфорту, кажуть у Театрі імені Івана Франка.
Коли: 23, 25 і 26 травня
Де: Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, площа Івана Франка, 3, метро «Хрещатик» («Арсенальна»)
«Небезпечні ми»
Про бажане й дійсне, ціну правди й вибір
Студентка Керол і викладач Джон намагатимуться по-іншому поглянути на норми, усталені в суспільстві: питання в тім, чи усвідомлять вони вчасно незворотні наслідки в боротьбі за «справедливість», кажуть постановники. Це вистава за п’єсою «Олеанна» американського драматурга Девіда Мемета.
«Жінка в Берліні»
Розвінчання імперського міфу, або «хроніка пабєди»
Це постановка за документальним текстом німецької журналістки Марти Гіллерс, яка фіксувала свій досвід виживання в місті, яке «спотворила Червона армія». В останні дні Другої світової війни вона перебувала в підвалі без їжі, води, газу та електрики, спостерігала за вчинками радянських солдатів і сама стала для них «трофеєм». І хоч виставу завершують на символічній даті, 9 травня 1945 року, рефлексії про російсько-українську війну й надолуження пропущених сторінок історії мають продовження, кажуть постановники.
«Пітер Пен»
Англійською мовою
Театр-школа «АртЕко» поставила казку шотландського письменника Джеймса Баррі. Це пригодницька повість про хлопчика, який не хотів дорослішати – з піратами та русалками, феєю та птахом Небилицею. Вистава буде цікавою для дітей будь-якого шкільного віку, вважають у Київській опері.
«Весна і осінь» та «П’ять танго»
Вечір одноактних балетів
Танго на пуантах замість високих підборів на музику Астора П’яцолли поставив колишній соліст Нідерландського національного балету й асистент хореографа Ханса ван Манена Олександр Жембровський. Балет у Нідерландах передав костюми для семи пар українських танцівників.
«Весну і осінь» на музику Антоніна Дворжака поставив художній керівник і директор Гамбурзького балету Джон Ноймайєр, який не завжди дотримується шаблонів для балетмейстерів. Під «Серенаду для струнних» обіцяють і класику, і модерн, що «занурюють у світ танцю, як у чаклунство».
Коли: 25 і 26 травня
Де: Національна опера, вулиця Володимирська, 50, метро «Золоті ворота» чи «Театральна»
«Твоя материнська любов»
Концерт до Дня матері
Це концерт про почуття кожної жінки, який диригує Микола Лисенко-молодший, праправнук відомого українського композитора. У Молодому театрі анонсують зустріч «автентичного фолку й пульсуючого року»: Київський академічний муніципальний духовий оркестр та учні «Рок школи» розповідатимуть водночас про світлу печаль і безмежну радість.
«Покидьки»
Вистава «секонд-хенд», або апсайклінг-поставка
«Покидьки: Пузир. Соломинка. Лапоть» – інтригують описом у театрі «Дивний замок», що на Солом’янці. Обіцяють чи то казку, чи то притчу, а з наголосом назви постановки можна погратися. Виставу покажуть не на звичній локації, а в Петропавлівській Борщагівці.