ГідЩо дивитися на онлайн-фестивалі Euro Film Fest. Він безкоштовний
«Велика краса» Паоло Соррентіно, меланхолійний Франсуа Озон і ще 6 фільмів
Слідом за Docudays UA в онлайн-режимі з 21 по 27 квітня відбудеться фестиваль європейського кіно. На ньому покажуть вісім стрічок, які було представлено й нагороджено на найбільших європейських кінофестивалях. Подію організувала кінокомпанія Arthouse Traffic за підтримки Європейського Союзу, який виділив 190 мільйонів євро на боротьбу з коронавірусом. Усі стрічки доступні безкоштовно на сайті Euro film fest. Таким способом організація хоче змотивувати людей залишатися вдома й дивитися кіно. Усі покази відбуваються з відеокоментарями від українських кінокритиків.
The Village Україна розповідає про фільми, які можна переглянути на фестивалі.
Анджело
Angelo
Австрійський режисер Маркус Шляйнцер інтерпретує біографію Анжело Солімана – африканського чоловіка, який піднявся з положення раба до рядів віденської знаті XVIII століття. Викрадений у рабство хлопчик потрапляє до графині Комтессе, яка хрестить його й допомагає здобути освіту. Згодом Анжело стає талісманом у віденському дворі. Його життя змінюється, коли він закохується в білошкіру жінку. Стрічка Шляйнцера розкриває токсичність культури, у якій люди можуть перетворити чиєсь життя на розважальний експеримент.
ДивитисяПрем’єра: 2018
Виробництво: Австрія, Люксембург
Режисер: Маркус Шляйнцер
Велика краса
La Grande Bellezza
Тоні Севілло («Сільвіо та інші») грає 65-річного журналіста й письменника Джепа Гамбарделла. Напередодні ювілею він пригадує своє життя й досліджує зміни, які сталися за ці роки із Римом. Для нього стародавнє місто виглядає лише декорацією, спотвореною сучасними поглядами людей на красу й новими звичаями. Режисер Паоло Соррентіно порівнює красу міста з небезпечною красою людей. Стрічка здобула «Оскар», «Золотий глобус» і премію британської кіноакадемії в категорії «Найкращий фільм іноземною мовою» 2013 року.
ДивитисяПрем’єра: 2013
Виробництво: Італія
Режисер: Паоло Соррентіно
Король бельгійців
King of the Belgians
«Король бельгійців» розповідає про Ніколаса III – короля Бельгії. Він відправляється з дружиною до Туреччини, аби привітати мешканців зі вступом до Євросоюзу. З прибуттям до короля доходить новина: Валлонія оголосила про незалежність, що ставить під загрозу існування самої країни. Ніколас вирішує винайняти судно й відправитися додому інкогніто. Аби додати стрічці комедійності, її знято в жанрі мокьюментарі (псевдодокументалістики). «Король бельгійців» розкриває не тільки внутрішні проблеми Бельгії, а й зачіпає питання європейської ідентичності. Кожен із супровідників короля в мандрівці уособлює риси характеру, що притаманні самому Ніколасу. Фільм отримав «Золотого Дюка» на Одеському міжнародному кінофестивалі у 2017 році.
ДивитисяПрем’єра: 2016
Виробництво: Бельгія, Нідерланди, Болгарія
Режисери: Петер Бросенс і Джессіка Вудворт
Чемпіони
Campeones
Головний герой стрічки – Марко Монтес, засуджений до громадських робіт тренер з баскетболу. Він отримує завдання зробити чемпіонів із команди людей з ментальними порушеннями. Спочатку Марко називає цих людей ненормальними й не хоче виконувати свої обов’язки. Та згодом змінює свої погляди й розуміє, що багато чому може в них повчитися. Стрічка натхненна історією команди Aderes Burjassot (Валенсія), яка виграла 12 іспанських чемпіонатів з баскетболу у 1999–2014 роках.
ДивитисяПрем’єра: 2018
Виробництво: Іспанія
Режисер: Хав’єр Фессер
Малюк Джо
Little Joe
Еліс (Емілі Бічем) працює в агрономічній лабораторії, яка займається вирощуванням нових видів рослин. Технологиня створює нову квітку, яка за особливої турботи й розмов із нею виділяє речовину, що здатна робити її власників щасливими. Керівництво хоче якомога швидше випустити квітку в продаж. Та що більше проходять тестування, то більше Еліс непокоїться, що рослина не тільки дарує щастя, а й змушує людей буквально служити їй. Тим паче один із власників рослини – її син. Особливість «Малюка Джо» – музика, що тримає глядача в постійному передчутті халепи.
ДивитисяПрем’єра: 2019
Виробництво: Австрія
Режисерка: Джессіка Хауснер
У моїй кімнаті
In my room
«У моїй кімнаті» презентували в Каннах в секції «Особливий погляд» у 2019 році. За сюжетом, Армін – фрілансер, що бідує в постійних пошуках роботи. Одного ранку він прокидається у своїй кімнаті, зрозумівши, що залишився єдиним чоловіком на Землі. Через місяці він зустрічає Крісі – жінку, з якою проведе своє життя. Та попри загрозу зникнення людства, Армін зациклений на тих же дріб’язкових проблемах, які мав за звичайного життя.
ДивитисяПрем’єра: 2018
Виробництво: Німеччина, Італія
Режисер: Ульріх Кьолер
Франц
Frantz
Анна втрачає нареченого Франца на Першій світовій і тепер щодня приходить на його могилу. Одного дня вона зустрічає Адрієна – друга нареченого, про якого вона ніколи не чула. Жінка проводить із ним багато часу, аби дізнатися більше про Франца. «Франц» – чорно-біла історія про марність війни, знята в нетиповому для Озона («З божої волі», «Подвійний коханець») меланхолійному й пацифістському настрої.
ДивитисяПрем’єра: 2016
Виробництво: Німеччина, Франція
Режисер: Франсуа Озон
Холодна війна
Zimna wojna
Події стрічки розгортаються у 50-х. Диригент хору Віктор закоханий у хористку Зулу. Їх розлучає Холодна війна. Через роки Віктор зустрічає Зулу по всьому світу на різних етапах свого життя. Стрічка поляка Павела Павліковського («Іда») – це музична одіссея, що дає змогу побачити кохання між двома абсолютно несумісними людьми в різному віці. «Холодна війна» отримала приз за найкращу режисуру в Каннах і три номінації на «Оскар».
ДивитисяПрем’єра: 2018
Виробництво: Польща
Режисер: Павел Павліковський
Обкладинка: Arthouse Traffic