ГідAm I Jazz?: навіщо йти на джаз від Closer і як не пропустити найцікавіше
Гід фестивалем і поради новачкам
Am I Jazz? – джазовий фестиваль від команди Closer – стартує в Києві 16 листопада й триватиме три дні.
Ольга Бекенштейн, джазова музична кураторка арт-центру Closer, розповідає про лайнап і локації фестивалю, а також дає поради джазовим новачкам.
Ольга Бекенштейн
– Кого з артистів ви радите обрати тим, хто лише починає відкривати для себе джаз?
– Не знаєте жодного імені з лайнапу будь-якого фестивалю, то йдіть на оркестр, якщо він там є. У нас є – Steven Feifke with Dennis Adu and Jazzworkshop Orchestra. Розмір має значення…:)
15 листопада
культурний центр «Кінотеатр «Київ»
Показ документального фільму Софі Хубер про лейбл Blue Note. Гербі Генкок, Вейн Шортер, Роберт Гласпер, Террас Мартін та інші розповідають історію легендарного лейблу, джазової тусовки і про зв’язок джазу та хіп-хопу.
16-17 листопада
Closer, 3rd floor
Перші два вечори концертної програми проходять на третьому поверсі арт-центру Closer, у залі, що зазвичай працює як галерея, а ще як техно-сцена фестивалю Стрічка. На Am I Jazz? це сцена, де ми вішаємо Funktion-One, заносимо рояль, де разом з ним може вміститися оркестр. Також місце, де проходять експериментальні концерти.
16-18 листопада
Closer
Джаз колись був передусім танцювальною музикою. Тож після концертної частини з актуальним джазом ми переходимо до актуальної танцювальної музики. Нічні вечірки та епілог фестивалю проходять у головному залі Closer.
17-18 листопада
«Бармен Диктат»
Нічні джем-сейшени, а цього року ще й презентація альбому Юрія Середіна, відбудуться на найстарішій джемовій сцені Києва.
– Що зміниться цього року порівняно з попередніми двома фестивалями?
– У нас вийшла трилогія на тему дефініції джазу. Одне з можливих визначень буде відображено у декораціях, але завчасно, звісно, ми не розповімо. Важко сказати, чим відрізняється саме цей реліз (крім усього лайнапу, зовнішнього вигляду сцени, декорацій і назви фестивалю, що з 2016-го змінилася тричі), я бачу всі ці три роки фестивалю як одну главу. З наступного року ми починаємо нову, тож Am I Jazz? зазнає певних змін. А отже, цього вікенду маєте останню можливість побачити початок цієї фестивальної історії.
Am I Jazz?
Рекомендації від Ольги Бекенштейн
Стівен Фейфке
Молодий композитор і вже лідер біг-бенду в Нью-Йорку. Треба розуміти, що в місті з шаленим ритмом, якщо твоя музика не є справді особливою, утримати близько 20 музикантів неможливо. А Стівен це робить з 23 років. На фестивалі він буде виступати з Деннісом Аду та оркестром, який ми збираємо спеціально для цього концерту.
Узагалі ДЕННІС АДУ ТА JAZZWORKSHOP ORCHESTRA окремо заслуговують на увагу. Виступи біг-бенду – це дуже рідкісне явище, до того ж це нова генерація джазових музикантів. Support your locals.
Меттью Шипп
Американський піаніст і композитор, що порівнює джаз із панк-музикою за її подачею «fuck you music». Для тих, хто найбільше цінує в музиці імпровізацію, неочікувані переходи, емоційний натиск.
Дейв Лібман
Саксофоніст, що разом із Майлзом Девісом започаткував джаз-ф’южн. Статус «легенда джазу» закріплений офіційно з 2013 року, коли Лібман отримав нагороду від Jazz Educators Network, яка так і називається Legends of Jazz.
Марк Копленд
Піаніст, що грав разом із такими музикантами, як Ренді Бреккер, Том Харрел, Боб Мінтцер, Гері Пікок, Джон Аберкромбі, й багатьма іншими. Здається, їхній з Дейвом Лібманом виступ буде найліричнішим концертом у стінах Сloser за весь час існування.
Thomas Fehlmann
Композитор і продюсер, одна друга легендарного проекту The Orb, резидент кельнського лейблу Kompakt, один із важливих музикантів електронної сцени загалом.
DZ’OB
Дніпровський експериментальний гурт, що додає електронних бітів до академічної музики, а електронну музику розкладає на академічні партитури. Торік їхній дебютний альбом Basement Suite отримав величезне схвалення серед української музичної преси, а зовсім недавно він вийшов на вінілі.
Alfa Mist
Британська сцена, якою вона є сьогодні. Меланхолійна, рефлексійна та дуже-дуже красива.
Юрій Середін
Цього року Юрій записав альбом, реліз якого ось-ось відбудеться як у фізичній формі, так і на стримінгових платформах. Але слухати музику одного з найцікавіших композиторів нашої джазової сцени, звісно, треба й наживо. Новий альбом Юрія Середіна «Asylum search» вийшов щойно.