ГідБалет, арт-виставки і театр: 9 незвичних кінопоказів червня
На що, крім фільмів, ходити в кінотеатри: театральні та балетні постановки, а також подорожі мистецтвом
Подорож роботами Вінсента ван Гога, світова трансляція балетної постановки «Манон» і нові вистави Британського театру – спеціально для The Village Україна #KyivMusicFilm розповідає, які незвичайні стрічки можна подивитися в українських кінотеатрах у червні.
Виставка на екрані: «Ренуар – Невідомий художник»
4 червня
П’єра-Огюста Ренуара знають і люблять насамперед за його імпресіоністичні полотна із зображенням Парижа. Ці картини входять до світової скарбниці живопису; проте сам художник швидко втомився від цього стилю і змінив курс. У цьому фільмі, спираючись на пізні роботи Ренуара в колекції фонду Барнса у Філадельфії, показано інший напрямок творчості художника, який досі викликає полярні реакції. У фільмі знову розповідають не зовсім відому нам біографію великого художника.
Британський театр у кіно: «Гамлет. Камбербатч»
5 червня
Номінант на премію «Оскар» Бенедикт Камбербатч виконав головну роль у безсмертній трагедії Вільяма Шекспіра. Настільки успішно, що квитки на перші вистави розлетілися буквально за хвилини. Вічний сюжет детального опису не потребує: королівська родина, що розвалюється на частини після вбивства короля. Принц Гамлет, впавши в розпач, змушений мстити за смерть батька. Але те, що відбувається при дворі, ставить під загрозу не тільки безпеку всієї країни, а й глузд принца.
Виставка на екрані: «Мане: Життя на полотні»
10 червня
Експозиція «Мане: Життя на полотні» у Королівській академії мистецтв Лондона стала першою в історії виставкою, присвяченою суто портретам пензля Едуарда Мане. Роботи, зібрані практично з усіх континентів світу, охоплюють увесь період творчості таємничого живописця. Ведучий програми, художник, письменник та історик мистецтва Тім Марлоу не тільки обговорить роботи художника із запрошеними гостями та експертами, а й запропонує глядачам цікавий екскурс в біографію Мане.
Британський театр у кіно: «Віяло леді Віндермір»
12 червня
«Віяло леді Віндермір» – одна з найбільш популярних п’єс Оскара Вайлда, яку вперше поставили в 1892 році. Сюжет розкриває подвійність моралі аристократичного класу і хитке становище жінки у пізньо-вікторіанському суспільстві. Леді Віндермір святкує день народження, і, здається, все готово для урочистостей. Однак її близький друг лорд Дарлінгтон порушує спокій дами своїм припущенням, що чоловік леді Віндермір має інтрижку – і об’єкт його почуттів буде присутній серед гостей свята.
Королівський балет «Манон»
13 червня
Постановка Кеннета Макміллана базується на французькому романі XVIII століття, адаптованому для оперного виконання Массне та Пуччіні. Одна з найбільш сильних драм Макміллана розповідає історію трагічного кохання Манон Леско та де Ґріє. Вони з першого погляду закохуються, але її брат проти приреченого на бідність союзу. Раптом Манон пропонують розкішне життя як коханці й вона дає згоду. На цьому, втім, історія не закінчується.
Виставка на екрані: «Імпресіоністи»
17 червня
Моне, Сезанн, Дега, Ренуар – імена, знайомі усім шанувальникам мистецтва. Це автори, за роботи яких вже кілька десятиліть йде запекла боротьба на великих аукціонах Лондона і Нью-Йорка. Але ким ці люди були в житті? Що надихало художників на нові відкриття в живописі та як вони створювали найвідоміші роботи? У пошуках відповідей на ці питання фільм розгляне нову унікальну виставку, присвячену ключовій фігурі арт-світу, винахіднику імпресіонізму як явища – паризькому колекціонерові ХІХ століття Полю Дюран-Рюелю.
Британський театр у кіно: «Кішка на розпеченому даху»
19 червня
Родина з Міссісіпі збирається на бавовняній плантації у спекотну ніч – сьогодні день народження Великого Тата. Палюча спека майже настільки ж гнітюча, як і їхня брехня. Брик і Меггі перебувають на межі руйнування свого шлюбу через секрети і постійну напругу. Майбутнє сім’ї під питанням, і невідомо, чия правда переможе. Сієнна Міллер грає роль Меггі, а її партнерами стали Джек О’Коннел у ролі Брикі та Колм Міні у ролі Великого Тата. Прониклива поетична історія Теннессі Вільямса про боротьбу сім’ї за виживання – справжній шедевр ХХ століття.
«Вінсент ван Гог: Пшеничні поля та хмарне небо»
20 червня
Події фільму розгортаються в голландському музеї Креллер-Мюллер – однієї з перших жінок у світі, яка займалася колекціонуванням творів мистецтва. Свого часу саме Креллер-Мюллер помітила незвичайну обдарованість ван Гога та на початку ХХ століття придбала понад 300 його робіт. Напрямок виставки визначили листи Тео ван Гога, молодшого брата митця, які ілюструють злети й падіння його життя, а також знайомлять нас із місцями, де жив художник – від Парижа до Провансу.
Виставка на екрані: «Гойя: Образи з плоті та крові»
24 червня
Франсіско Гойя не лише найвідоміший художник Іспанії, а й людина, що передбачила настання епохи модерну. Художник підняв мистецтво портрета на нову висоту, й епохальна виставка в Національній галереї дасть змогу оцінити справжню велич генія. Особисті листи Гойї, подорож важливими для нього місцями і демонстрація його шедеврів – фільм починає дослідження надзвичайно насиченого життя художника.
Текст: Маргарита Токарєва
Фото: #KyivMusicFilm