ГідДевід Бові, Леонардо да Вінчі та Жанна д’Арк: на що, крім фільмів, ходити в кінотеатри у січні
Документальні фільми про Девіда Бові та «Димну Суміш», а також виставка Королівської академії мистецтв – альтернатива кіно у січні
У кінотеатрах продовжується бум на класичне та сучасне мистецтво від театру до музики, від живопису до архітектури. Спеціально для The Village Україна #KyivMusicFilm розповідає, які незвичайні стрічки можна подивитися в українських кінотеатрах у січні.
Театр «Глобус»: «Дванадцята ніч»
9 січня
«Дванадцята ніч» – комедія про заплутані романтичні стосунки, що іскрить витонченими діалогами Вільяма Шекспіра. Усі ролі у виставі (як і належало за часів Шекспіра) виконують виключно чоловіки. Серед виконавців головних ролей – постійний партнер Стівена Спілберґа Марк Райленс («Міст шпигунів») та зірка «Фрая і Лорі» Стівен Фрай. Костюми, музика і хореографія в цьому спектаклі також створені на зразок тих, що використовувалися у заснованому Шекспіром театрі «Глобус» у XVII столітті. За виставу «Дванадцята ніч», яка з незмінними аншлагами йшла на Бродвеї протягом кількох місяців, режисер Тім Керролл був визнаний найкращим режисером за версією престижної американської театральної премії.
Фільм-виставка: «Леонардо да Вінчі: Геній у Мілані»
11 січня
Леонардо да Вінчі жив у Мілані у різні періоди життя. Приміряючи на себе ролі художника, вченого і винахідника, у цьому місті він створив низку найвидатніших робіт. Фільм-виставка «Леонардо да Вінчі: Геній у Мілані» створений на основі експозиції, присвяченої генію епохи Відродження. На великому екрані можна буде побачити ґрунтовне дослідження та історію сотень картин митця. Зокрема, це «Тайна вечеря» та «Атлантичний кодекс».
Документальний фільм: «Девід Хокні: Поп-арт у Королівській академії мистецтв»
14 січня
Девід Хокні – не лише один із найбільш популярних художників Британії, а й суперзірка світового мистецтва. Виставки митця проходять у Лондоні, Нью-Йорку та інших світових столицях. Хокні вже за 80 років, але він вважає, що поважний вік не є достатньою підставою зменшувати оберти. Відштовхуючись від двох гучних виставок художника, організованих Королівською академією мистецтв у 2012 і 2016 роках, і ґрунтуючись на серії відвертих і глибоких інтерв’ю з Хокні, режисер Філ Грабскі створює кінематографічний портрет одного з найбільших майстрів XXI століття.
Театр у кіно: «Йєрма»
16 січня
Біллі Пайпер із «Доктора Хто» повертається на сцену у ролі, яка принесла їй безліч театральних нагород. Бажання народити дитину штовхає 30-річну жінку на незбагненні вчинки. Дію п’єси Федеріко Гарсіа Лорки перенесли до сучасного Лондона. Критики називають виставу «неймовірною і необхідною».
Документальний фільм: «Димна Суміш: Між пеклом і раєм»
17 січня
На музиці гурту «Димна Суміш» виросло ціле покоління. Вона дарувала слухачам не тільки шалені концерти зі слемом і розтрощеними гітарами, а й ідеї: вегетаріанства, відмови від алкоголю та наркотиків і спротиву пропаганді. Улітку 2017-го гурт повернувся на сцену і відіграв серію концертів після шести років перерви. Цей фільм – про повернення, дружбу і рок-н-рол. До стрічки «Димна Суміш: Між пеклом і раєм» увійшли інтерв’ю з учасниками гурту, музичні лайви та зйомки з концертів різних часів – від перших виступів удома в Чернігові до аншлагів минулого літа. Київська прем’єра пройшла з таким успіхом, що фільм вирішили показати й у інших містах: Львові, Харкові та Одесі.
Документальний фільм: «Девід Бові є»
21 січня
У 2013 році хітом знаменитого Музею Вікторії та Альберта став проект «Девід Бові є», присвячений легендарному рок-музиканту. Тоді музей поставив рекорд відвідування: тільки в Лондоні виставку змогли подивитися 312 тисяч людей, а потім вона вирушила в турне світом – від Болоньї й Барселони до Токіо. Загалом ретроспективу життя і творчості музиканта побачили 1,5 мільйона глядачів. На виставці зібрали рукописи, костюми, фотографії та реквізит з виступів Бові. Документальний фільм є можливістю здійснити подорож по унікальній виставці, почути розповідь спеціально запрошених гостей (зокрема, дизайнера Кансая Ямамото і вокаліста гурту Pulp Джарвіса Кокера) та зануритися у світ бунтаря.
Театр у кіно: «Свята Іоанна»
23 січня
Класична п’єса Бернарда Шоу зображує життя і суд над молодою жінкою, яка поставила за мету вигнати англійців із Франції. Мало не перша протестантка і націоналістка Жанна д’Арк ставить під загрозу основу феодального суспільства і католицької церкви у всій Європі.
Інтерактивна виставка: «Собор Святого Петра та Патріарші базиліки Рима у 3D»
24 січня
Чотири будівлі зі стародавніми скарбами та класичними творами мистецтва – одні з найбільш популярних пам’яток у світі. Щороку до них збираються мільйони мандрівників та пілігримів. У фільмі чотири експерти представлять описи та власний погляд на римські базиліки: їхню еволюцію, найбільш відомі витвори мистецтва, історії життя понтифіків і митців. Мова йде не лише про Мікеланджело, а й про Франческо Борроміні та Доменіко Фонтана.
Обкладинка: Louise McLaren
Текст: Аліка Харченко