ГідЛайнап All Music is Jazz ‘17 від Closer (10-13 листопада)
Виступи Стіва Колмана та Хосе Джеймса, вечірні джем-сейшини та освітня програма
10-13 листопада в Києві влаштовують другий щорічний фестиваль All Music is Jazz. Подія розтягнеться на дві локації:
Closer – вечірня та нічна частина фестивалю;
Barman Dictat – джем-сейшини.
Участь у фестивалі візьме саксофоність та композитор Стів Колман, один із голосів лейбла Blue Note Хосе Джеймс, засновник фестивалю Next Sound Андрій Кириченко з електро-акустичною програмою; квінтет Дениса Дудка, басиста «Океану Ельзи» та багато інших.
The Village Україна публікує детальний лайнап, інформацію про учасників та розклад виступів та інших подій фестивалю.
10 листопада
Denys Dudko Quintet /UA-FR
Denys Dudko — double bass; Dennis Adu — trumpet; Dmitry Markitantov — saxophone; Aleksandr Charkin — trombone; Tiss Rodriguez — drums;
20:00, 3rd floor (Closer)
Джазова тусовка слідкує за діяльністю Дениса Дудко ще з початку 90-х років, коли він грав у легендарній групі Cxiд-Side, не джазова — з середини нульових, коли він став басистом «Океану Ельзи», і обидві впродовж останнього року приглядаються до його нового кросс-жанрового проекту MARU.
Джазові концерти Дениса відбуваються нечасто. Географія бенду охоплює кілька країн: у гурті грає відомий французський барабанщик Тісс Родрігез, а також цього разу — саксофонист українського походження, але який вже давно живе у Німеччині – Дмитро Маркітантов.
Steve Coleman and Five Elements /US
Steve Coleman — saxophone; Jonathan Finlayson — trumpet; Anthony Tidd — bass; Sean Rickman — drums
21:30, 3rd floor (Closer)
Стів Колман — саксофоніст, композитор, музикант, без якого сучасний джаз не був би таким, яким він є сьогодні. За ступенем впливу на музику його порівнюють з Чарлі Паркером, Джоном Колтрейном і Орнет Колманом. Ще на прикінці 90-х Стів Колман, разом з Грегом Осбі та Касандрою Уілсон започатковують M-Base — рух, філософію, концепцію — що стало революцією у джазовому ритмі та підході до грі.
Steve Coleman and Five Elements — це найстаріший його проект, в якому більше за інші чути саме той грунт, на якому був заснований M-Base — музика Африки та африканської діаспори, що робить найскладнішу концепцію придатною до танцю.
На фестивалі також влаштують Q&A зі Стівом, час та місце буде оголошено у події згодом.
Nikolaienko
23:00, Closer
Дмитро Ніколаєнко — продюсер, музичний експериментатор, еклектичний ді-джей та ретельний вініловий колектор. Його дебютна платівка Loops & Cuts Soup вийшла у 2010 році на лейблі Nexsound, мова про який також піде згодом. А з 2012 року Дмитро запустив власний лейбл Muscut, який співпрацює з молодими авангардними музикантами східної Європи.
International Jam Session /UA-DE-US
23:00, Barman Dictat
Щоночі найстаріша київська сцена для джем-сейшенів чекає на музикантів і фестивальний джем. Цього року стейдж-бенд інтернаціональний. До Денніса Аду (труба), Богдана Гуменюка (тенор-саксофон), Олександра Ємця (контрабас) приєднуються гість із Берліну — Урі Гінсел (рояль) та з Нью-Йорку — Джейсон Браун (барабани).
Awesome Tapes From Africa /US
02:30, Closer
Awesome Tapes From Africa — це блог, лейбл і aka американця Брайана Шимковіца. З 2002 року він вівчає автентичну музику Африки, видає її на касетах (sic!) і популяризує її по всьому світу. Саме завдяки Брайану ми знаємо таких музикантів як Ata Kak, Hailu Mergia, Nahawa Doumbia, SK Kakraba, а ці музиканти завдяки Брайану мають щільний графік виступів.
Для своїх діджей сетів Брайан також використовує касети. Мабуть, немає у світі іншої людини з такою великою колекцією музики народів Африки: від африканського диско, лефтфілд соул, до різних проявів локальної сінті-поп музики, велика частина якої, до сих пір залишається нечуваною за межами Африки.
DJ Borys
03:30, Closer
Borys – один з основних діячів української андеграундної сцени, саунд-продюсер, резидент Closer і гість вечірок СХЕМА.
11 листопада
Andrey Kiritchenko «Overt»
20:00, 3rd floor (Closer)
Андрій Кириченко — електронний музикант та композитор, засновник лейблу та однойменного фестивалю експерементальної музики Nexsound, людина що зробила вагомий внесок у розвиток сучасної електроакустичної та електроної музики. Андрій був куратором міжнародного фестивалю «Деталі Звуку», був учасником української експозиції на 52-му Венеціанській бієнале, у 2006 номінований Qwartz electronic music awards в категорії «Найбільш багатообіцяючий музикант» і нагороджений в категорії «Відкриття».
На фестивалі відбудеться прем'єра його нової електроакустичної програми Overt.
John Hollenbeck and Jazzworkshop Orchestra /US-UA
21:30, 3rd floor (Closer)
Джон Холленбек, барабанщик і композитор, лідер кількох проектів, найвідоміші з яких The Claudia Quintet і John Hollenbeck Large Ensemble. У нього 4 номінації на премію Греммі, премія Доріс Дьюк, Стипендія Гуггенхайма у галузі творчих мистецтв і ін. Холленбек працював у був учнем видатного джазового музиканта Боба Брукмайера, грав у Village Vanguard Orchestra; брув участь у марафоні сучасної академічної музики Bang on a Can; Мередіт Монк в інтерв'ю для The Observer назвала його «одним з найвидатніших музикантів нашого часу».
На фестивалі Джон Холленбек буде виступати з Jazzworkshop Orchestra — оркестром молодих музикантів, з якими він проведе також майстер класи.
Burnt Friedman /DE
23:00, Closer
Бернд Фрідман — продюсер, мультиінструменталіст (вібрафон, мелодійна гармоніка, електронне піаніно, синтезатори), творець власних ембієнт-проектів Drome, Nonplace Urban Field, Some More Crime, власник лейблу Nonplace. Окрім цього він працював з з барабанщиком групи Can Джакі Лібецайтом, саксофоністом Хейденом Чісхолм, даб-техно-інноватором Марком Ернестусом, зіркою ньювейвового арт-року Девідом Сільвіаном. Фрідман — це також половина супер-дуету Flanger (спільно з Atom ™). Колаборації можна називати ще довго. І звісно, сольні виступи одного з метрів сучасної електронної музики заслуговують на увагу. Саме такий проект і буде представлений в рамках фестивалю.
International Jam Session /UA-DE-US
23:00, Barman Dictat
Stage Band: Денніс Аду (труба), Богдан Гуменюк (тенор-саксофон), Урі Гінсел (рояль), Олександр Ємець (контрабас), Джейсон Браун (барабани).
Roman K
00:30, Closer
Roman K – володар значної колекції вінілів. Пластинки – його давня пристрасть і робота. На вихідні Роман діджей-резидент арт-центру, а в будні працює в Closer Record Store.
Session Victim /DE
03:30, Closer
Окрім Джеймса Брауна, важко знайти когось настільки ж інстинктивно поєднаного з соул-музикою, як німецький хаус-дует Session Victim.
Session Victim — це Хауке Фрір та Маттіас Рейлін, обидва доклали руку до вініл-онлі лейблів. Фрір спільно з продюсером Quarion займається лейблом Retreat, а Маттіас залучений до компанії Giegling. Session Victim виступають як з діджей сетами, так і з живою програмою. Підхід дуже джазовий: «Є так багато моментів, де ми можемо налажати», — кажуть хлопці. – «Проте це ж імпровізація і хай люди бачать, що ми робимо насправді».
Bambu
04:30, Closer
Bambu – резидент Closer, автор дивних і красивих сетів, який не так давно запустив власний вініловий лейбл Faked Tunes.
12 листопада
Композиторські серіі /UA-DE-US
20:00, Barman Dictat
Новий проект Богдана Гуменюка. Програма концерту складається з авторських композицій кожного з музикантів. Одна репетиція, один концерт. Отже, цього разу програма буде складатися з оригінальної музики інтернаціонального складу стейдж бенду.
International Jam Session /UA-DE-US
23:00, Barman Dictat
Stage Band: Олександр Телепнев (труба), Богдан Гуменюк (тенор-саксофон), Урі Гінсел (рояль), Олександр Ємець (контрабас), Джейсон Браун (барабани).
13 листопада
José James /US
José James /US 20:00, Closer
Jose James — vocals, guitar; Takeshi Obayashi — keyboard, piano; Josh Hari — bass; Richard Spaven — drums
Хосе Джеймс — один з головних голосів лейбла Blue Note та соул-музики 21 століття. Його називають джазовим виконавцем для хіп-хоп покоління, проте він пірнає у всі жанри, що цікаві йому навіть якщо й тимчасово. Хосе має альбом-присвячення його джазовому ідолу Біллі Холідей, драм-н-бейсовий сингл Warrior, співпрацює з Goldie, Flying Lotus, Jazzanova, виступає з Ніддерландським Оркестром Консертгебау та з Біг Бендом Крісчена Макбрайда, має безліч реміксів, серед яких наприклад і від Moodymann.
Love in a Time of Madness — останній альбом, який він і представить на фестивалі.
Текст: Марк Лівін і команда Closer Jazz