Прем'єраДивіться перший трейлер українського фільму «Клондайк». Це історія про збиття «Боїнга» MH17
Прем’єра на The Village Україна
Український фільм «Клондайк» про терористичний акт РФ зі збиттям малайзійського «Боїнга» на Донбасі вийде в український прокат восени. The Village Україна показує перший трейлер фільму з коментарем режисерки Марини Ер Горбач.
«Клондайк» – це фільм про подружжя, яке мешкає на місці збиття літака рейсу MH17 у липні 2014 року на Донбасі. «Молоде подружжя готується стати батьками. Попри постійні сварки, чоловік і брат дружини прагнуть одного – евакуювати вагітну жінку. Та вона відмовляється їхати, навіть коли село захоплюють озброєні угруповання. Тим часом у небі над ними збивають цивільний літак», – ідеться в офіційному синопсисі стрічки.
Світова прем’єра «Клондайку» відбулася на найбільшому фестивалі незалежного кіно США «Санденс» (це перша українська ігрова картина в міжнародній конкурсній програмі фестивалю). На «Санденсі», який заснував Роберт Редфорд, стрічка здобула приз за найкращу режисуру.
Фільм спільного виробництва України й Туреччини також показали на Берлінському кінофестивалі, загалом покази відбулися вже на понад 60 кіноподіях, розповідає The Village Україна режисерка Марина Ер Горбач. «Найбільше мене вразив показ у Сараєво: ніде в Європі так не сміялися, як у Боснії. Думаю, досвід пережитої війни загострює співчуття й почуття гумору», – каже режисерка й авторка сценарію фільму.
Марина Ер Горбач
режисерка фільму «Клондайк»
Ще на початку зими іноземці не мали жодного уявлення про події на кордоні Росії й України. Чули про трагедію МН17 , але здебільшого їм здавалося, що це «місцевий конфлікт», який давно вже стих. У лютому в Європі інтонації були вже інші: «Чи вірите ви, що Путін нападе?» – запитували журналісти. Моя віра тут ні до чого, я вірю, що не мислю як президент країни z; неможливо будувати світову безпеку на інтуїції. Ми просили змінити фокус «віри» й більше допомагати, більше думати й говорити про Україну.
Навесні почалася найскладніша фаза: стало зрозуміло, що можна плакати й працювати одночасно. За час війни стрічку показали на понад 60 міжнародних кіноподіях: це були фестивалі, покази на підтримку волонтерів, жінок із дітьми, кінематографістів… Ми дякуємо за допомогу та просимо продовжувати підтримувати Україну.
Запитуємо після фільму, що змінилося в уяві глядача, чи є питання, яке б вони хотіли поставити, але бояться що їх неправильно зрозуміють. Чуємо багато відвертих думок: діалог про «нормальність» і «ненормальність» мотивацій героїв, спільну відповідальність, про особистий страх європейців. Так, вони сильно бояться, і сміливість повертається, тільки коли ЗСУ перемагає.
Кінотеатральна прем’єра фільму «Клондайк» відбудеться в Україні 3 листопада.