Арт8 виставок листопада: основи кібербезпеки в галереї M17 та українські «Тартарари»
А також ретроспектива Марії Куліковської в «Щербенко Арт Центрі»
Персональні виставки Марії Куліковської та Євгена Прімаченка, аудіоперфоманс у новому просторі Concert Hall і виставка про небезпеку в інтернеті – зібрали артподії, які можна відвідати в листопаді в Києві.
Примітка: за вимогами безпеки під час карантину відвідування галерей і музеїв дозволяється лише в респіраторних масках. У галереях не можуть одночасно перебувати понад 10 відвідувачів.
The Naked Room
«Дуже персональна виставка» Катерини Бучацької
Коли: із 7 жовтня до 11 листопада,
з 11:00 до 20:00
Де: The Naked Room, вул. Рейтарська, 21
Скільки: вхід вільний
До 11 листопада в галереї The Naked Room можна побачити «Дуже персональну виставку» київської художниці Катерини Бучацької. В експозиції можна побачити інсталяцію з різних робіт, створених протягом останніх 10 років. Роботи створені в різноманітних техніках: живопис, акварель, фотографії, об’єкти, варіозображення та рідкісної на сьогодні техніки левкасу.
Галерея Portal11
«Місце» Андрія Чижова
Коли: із 23 жовтня до 8 листопада,
з 11:00 до 19:00; понеділок, вівторок – вихідні
Де: Portal11, вул. Трьохсвятительська, 11
Скільки: вхід вільний
«Місце» – виставка робіт живописця Андрія Чижова. У галереї Portal11 можна побачити його осінні пейзажні роботи, у яких художник прагне створювати свої «емоційні мікросвіти». «Я прагну створити картину, яка не стільки передає інформацію чи ілюструє певну ідею, а самостійно продукує переконливий емоційний досвід. У живописі маю на меті творити картини, які затягують глядача у свій чуттєвий простір, пробуджують спогади, ставлять запитання чи озвучують відповідь. Це твори, які мають свій унікальний клімат і мусять пролитися зливою, припекти сонцем чи оповити туманом», – розповідає митець.
Concert Hall
NONDUAL
Коли: із 29 жовтня до 27 листопада,
вівторок-субота – з 11:00 до 20:00
Де: Concert Hall, вул. Кирилівська, 41
Скільки: 150 гривень
У новому просторі Concert Hall (нова локація клубу ∄, відомого також як «Клуб на Кирилівській» – прим.ред.) до 27 листопада можна відвідати виставку NONDUAL, створену нідерландським електронним артистом Альбертом ван Аббе. Це аудіоінсталяція. Протягом місяця записаний у перший день відкриття концерт Альберта ван Аббе та турецько-німецького продюсера й діджея Nene H буде перероблюватися безліч разів шляхом аудіо- та відеогенерацій. Таким способом глядачі отримають нескінченний аудіоперфоманс, створений штучним інтелектом. На спеціально встановленому великому екрані буде також генеруватися сенсорний відеоряд.
M17 Contemporary Art Center
Data CTRL Centre
Коли: із 30 жовтня до 31 січня,
з 11:00 до 21:00; понеділок – вихідний
Де: «М17», вулиця Антоновича, 104
Скільки: вхід вільний
Виставка Data CTRL Centre – проєкт, на меті якого спонукати відвідувачів ретельніше контролювати свої персональні дані в мережі, а також культивувати критичне мислення та медіаграмотність, надати базові навички з кібербезпеки. На виставці можна побачити інсталяції німецького художника Арама Бартолла, художньої групи з Кореї Shinseungback Kimyonghun, австралійської художниці Теги Брейн і бруклінського художника Сурі Матту, роботи американського художника та засновника програми Google «Художники та машинний інтелект» Майка Тайка, українських художників Лери Полянскової та Максима Роботова, Степана Рябченка.
Крім виставки в М17, відвідати подію також можна й онлайн на сайті проєкту. Один із експонатів виставки – AR-фільтр, який допоможе побачити ваших підписників у просторі, немов вони стоять в одній кімнаті з вами.
ВДНГ
«Всесвіт тіла: Всередині тварин»
Коли: із 30 жовтня до 31 січня,
з 10:00 до 20:00
Де: Національний комплекс «Експоцентр України», 4-й павільйон, проспект Академіка Глушкова, 1
Скільки: від 300 гривень
На території ВДНГ, у Києві, відкрили виставку, присвячену анатомії тварин. Тут можна побачити будову м’язів, кісток, кровоносної та нервової систем реальних слона, жирафа, верблюда, страуса, північного оленя, велетенського кальмара, приматів і людини. «У четвертому павільйоні ВДНГ ви на власні очі побачите те, чого не покажуть у жодному зоопарку чи музеї. Оціните серце бика, яке вп’ятеро більше за людське, дізнаєтеся, чому страуси – найшвидші бігуни, яка особливість північних оленів допомагає їм вижити взимку та на що здатен язик жирафа», – кажуть організатори.
Артгалерея «Мануфактура»
«ХО» Євгена Примаченка
Коли: із 6 листопада до 12 грудня,
з 11:00 до 19:00
Де: Артгалерея «Мануфактура», Обухівське шосе, 2
Скільки: вхід вільний
У своєму новому проєкті скульптор Євген Примаченко осмислює природу взаємин на різних рівнях. У центрі його уваги архетипічне протистояння жіночого та чоловічого. «ХО» – моя мова вираження простими символами (подібно до літер алфавіту, якими можна записати всю складність мови). Так я показую, що відчув, побачив і зумів зрозуміти про навколишній світ, його простоту й одночасно складність, неосяжність. Цими символами хочу спростити зображення людини, чоловіка й жінки, хлопчика або дівчинки, намагаючись передати тільки суть зображуваного, настрій. Відсікаючи зайву буквальність, я створюю лаконічний і місткий образ людини та її характеру», – коментує митець.
Щербенко Арт Центр
«Від акції до перформативної скульптури» Марії Куліковської
Коли: із 6 листопада до 12 грудня,
вівторок-субота – з 11:00 до 20:00
Де: «Щербенко Арт Центр», вул. Михайлівська, 22-В
Скільки: вхід вільний
«Від акції до перформативної скульптури» – ретроспективна виставка мисткині Марії Куліковської. У просторі «Щербенко Арт Центру» можна переглянути перформативну скульптуру, яка є своєрідним аналізом перфомансів художниці, зроблених за останні роки. Наскрізною тематикою для Куліковської є рефлексія на політичну повістку на її Батьківщині (художниця народилася в Керчі). На виставці також можна переглянути фото- та відеофіксації перфомансів, ескізи, які мисткиня використовувала в підготовці.
Dymchuk Gallery
«Тартарари» Дмитра Красного
Коли: із 12 листопада до 6 грудня,
з 11:00 до 19:00
Де: Dymchuk Gallery, вул. Ярославська, 21
Скільки: вхід вільний
У проєкті «Тартарари» український художник Дмитро Красний звертається до мотивів пам’яті, її викривлення та трансформації спогадів, яка відбувається у свідомості з часом. У своїх роботах він зображає потойбіччя, так звані «тартарари», які можна віднайти в побутових речах.
Експонати створені з віднайдених фотографій, об’єктів, знайдених на блошиних ринках, які митець колажує, поєднуючи документальне та сюрреалістичне.