Арт12 виставок вересня: український попарт і спортпростір у Мистецькому Арсеналі
А також фотопроєкт про красу «нестандартної» зовнішності в «Щербенко Арт Центрі»
Звуки дерев у Малій галереї Мистецького Арсеналу, рефлексії на події Майдану в Національному музеї Тараса Шевченка та архівні роботи українського фотографа Віктора Марущенка – зібрали найцікавіші виставки, які можна відвідати у вересні в Києві.
Примітка: За вимогами безпеки, під час карантину відвідування галерей і музеїв дозволяється лише в респіраторних масках. У галереях не можуть одночасно перебувати понад 10 відвідувачів.
Мистецький центр «Шоколадний будинок»
«Юрій Скандаков. Повернення феномена». Ретроспективна виставка
Коли: до 14 вересня
з 10:30 до 18:00, понеділок і четвер – вихідні
Де: «Шоколадний будинок», вулиця Шовковична, 17\2
Скільки: 50 гривень (повний), 30 гривень (пільговий)
У «Шоколадному будинку» покажуть ретроспективну виставку віднайдених робіт львівського художника-імпрессіоніста Юрія Скандакова. Спеціально для виставки роботи митця-«шістдесятника» періоду з 60-х до 2007 року зібрали з колекцій по всьому світу. Творчість Скандакова висвітлює традиції мистецтва Львова другої половини 20 – початку 21 століття.
Bereznitsky Art Foundation
«Citius! Altius! Fortius! Мистецтво і спорт»
Коли: до 16 вересня
з 13:00 до 15:00, субота та неділя – вихідні
Де: Bereznitsky Art Foundation, вул. Кожум’яцька, 22
Скільки: вхід вільний
На виставці «Citius! Altius! Fortius! Мистецтво і спорт» можна побачити добірку художніх робіт із Фундації Березницьких, створених у період 60-х–80-х років. Головна тема експозиції – спорт, один із найбільш ключових сюжетів мистецтва радянського періоду. Серед авторів, представлених на виставці: Михайло Вайнштейн, Сергій Григор’єв, Олег Косткевич, Сергій Лисенко, Віктор Рижих, Юрій Сиротенко, Зінаїда Таньпетер, Юрій Фастенко, Аркадій Чичкан і Григорій Шпонько.
Національний музей Тараса Шевченка
Ростислав Лужецький «Найдовший рік»
Коли: до 16 вересня
з 10:00 до 18:00, понеділок – вихідний
Де: Національний музей Тараса Шевченка, бульвар Тараса Шевченка, 12
Скільки: 50 гривень (повний), 30 гривень (пільговий)
В експозиції «Найдовший рік» представлені роботи, створені художником Ростиславом Лужецьким у період із 18 лютого 2014 року до сьогодення. У роботах присутні алюзії на Шевченків 13-місячний щоденник «Журнал» і рефлексії художника на події Майдану. «Мій «Найдовший рік» почався з картини «Сон», найдовший особистий Шевченків рік – в очікуванні звільнення – завершено в «Журналі» віршем «Сон» («На панщині пшеницю жала»), найдовший рік для України триває, ніби сон…», – розповідає художник.
МАЛА ГАЛЕРЕЯ МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ
NHT (non-human trilogy)
Коли: 2 вересня – 20 жовтня
з 12:00 до 20:00, понеділок – вихідний
Де: Мала галерея Мистецького Арсеналу, вул. Лаврська, 10
Скільки: вхід вільний
NHT, або (не)людська трилогія, – дослідницький проєкт міждисциплінарного об’єднання ruїns collective Тети Цибульник та Еліаса Парвулеско. У своїй роботі режисери досліджують природу та сталі погляди на неї, фіксують звуки, які б розкривали екосистему певного місця. Протягом трьох років вони здійснювали експедиції до дерев і місць, яким присвоєно статус пам’яток природи національного значення. Відеотрилогія Non-human trilogy є результатом цих експедицій.
Музей Ханенків
Виставка робіт Матвія Вайсберга
Коли: з 4 до 27 вересня
з 10:30 до 17:30, понеділок, вівторок – вихідні
Де: Музей Ханенків, вул. вулиця Терещенківська, 15-17
Скільки: 80 гривень (повний), від 20 гривень (пільговий)
Музей Ханенків спільно з галерею «Дукат» презентує роботи українського живописця Матвія Вайсберга. В експозиції нові, досі не експоновані роботи митця. Картини є своєрідним діалогом художника зі знаною класикою світового живопису.
Portal11
Виставка українського попарту
Коли: з 4 до 20 вересня
з 11:00 до 19:00, понеділок, вівторок – вихідні
Де: Portal11, вул. Трьохсвятительська, 11
Скільки: вхід вільний
Куратори Галереї Portal11 вирішили віднайти в українському мистецтві представників стилю попарт. Цей стиль був популярним у світі у 50-х–60-х роках, але в Україні не набув належного визнання. Але в експозиції представлені 13 молодих художників, які працюють у цьому стилі, та створюють рефлексії на явища масової культури в українському контексті.
Національний музей «Київська картинна галерея»
Валерій Гегамян «Я тобі не хлопчик. Артейджизм»
Коли: до 20 вересня,
з 10:30 до 18:00, понеділок і четвер – вихідні
Де: Національний музей «Київська картинна галерея», вул. Терещенківська, 9
Скільки: 80 гривень
Національний музей «Київська картинна галерея» вперше покаже неопубліковані роботи українського художника Валерія Гегамяна (1925–2000 рр.). Улюбленими натурниками митця були літні люди, тож ця виставка – демонстрація картин художника, які він намалював саме з ними. Експозиція порушує питання вікової дискримінації та, зокрема, фахової дискримінації літніх людей.
Щербенко Арт Центр
Діана Андруник «Не така як інші вона»
Коли: 9 – 26 вересня
з 11:00 до 20:00, понеділок і неділя – вихідні
Де: «Щербенко Арт Центр», вул. Михайлівська, 22B
Скільки: вхід вільний
«Не така як інші вона» – соціальний проєкт фотографки Діани Андруник про красу «нестандартної» зовнішності. Головна мета фотопроєкту – привернути увагу до жінок, які мають особливу зовнішність, і зазнають дискримінації через невідповідність усталеним стандартам краси. У проєкті брали участь жінки, які почуваються впевненими та сексуальними, попри всі фізичні та зовнішні особливості. Виставка присвячена померлій Дарині Химчук – героїні другого проєкту.
Про першу частину проєкту читайте в матеріалі.
The Naked Room
Виставка робіт Віктора Марущенка
Коли: 9 – 23 вересня
з 08:00 до 23:00
Де: The Naked Room, вулиця Рейтарська, 21
Скільки: вхід вільний
У галереї The Naked Room покажуть виставку архівних робіт українського фотографа Віктора Марущенка. В експозиції маловідомі та неопубліковані світлини з плівок 80-х–90-х років.
Центр сучасного мистецтва M17
Віктор Сидоренко «Несвоєчасне»
Коли: 10 вересня – 4 жовтня
з 11:00 до 21:00, понеділок – вихідний
Де: Центр сучасного мистецтва М17, вулиця Антоновича, 104
Скільки: 100 гривень (повний), 70 гривень (пільговий)
Центр сучасного мистецтва М17 покаже роботи українського художника Віктора Сидоренка. Виставка поділена на дві частини. У першій центром експозиції є робота «Пляж і берег», яку художник створював у період з 2004 до 2017 року. Інші роботи – архівні матеріали, які показують процес створення картини. Друга частина експозиції – нові роботи художника, зібрані в серію під назвою Un-Timely. Картини цього блоку також розповідають про пляжний відпочинок.
PinchukArtCentre
«Крапка, лінія, можливості»
Коли: 11 вересня – 3 січня
з 12:00 до 21:00, понеділок – вихідний
Де: PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2
Скільки: вхід вільний
«Крапка, лінія, можливості» – спеціальний проєкт PinchukArtCentre, який розповість історії художників, які донедавна не могли навіть замислитися над створенням художнього твору. Виставка є результатом проєкту «Майстерня можливостей», в якому митці з особливостями розвитку могли створювати свої перші роботи. «Деякі з них ще кілька років тому не могли навіть доторкнутися до чистого аркуша паперу. Згодом на аркуші з’явилася крапка. А з крапки виросли лінії, кольори, форма та образи. Це все зростало разом із ними, їхньою впевненістю та вірою в те, що вони можуть зробити можливим», – розповідають про проєкт куратори виставки.
Мистецький арсенал
Андрій Сагайдаковський «Декорації. Ласкаво просимо»
Коли: 18 вересня – 24 січня
з 11:00 до 20:00, понеділок – вихідний
Де: Мистецький Арсенал. вул. Лаврська, 10–12
Скільки: 80 гривень (повний), 40 гривень (пільговий)
Мистецький Арсенал продовжує знайомити відвідувачів із визначними іменами в новітній історії українського мистецтва. Андрій Сагайдаковський – художник, який у своєму живописі використовує звичні речі в незвичний спосіб, а також аномальні звуки, їдкі та специфічні запахи, «трешові» матеріали, кострубаті написи. Основною темою експозиції є спорт та ігри. Спеціально для виставки простір Арсеналу буде перетворено на тотальну інсталяцію, яку створив сам митець.
- Все ще можна побачити
«Я Галерея»
«Хтонічні Хроніки» Андрія Хіра
Коли: до 21 вересня
з 10:00 до 19:00
Де: «Я Галерея», вул. Хорива, 49б
Скільки: вхід вільний
До 21 вересня можна переглянути виставку скульптури Андрія Хіра. У своїх роботах митець створює власну систему альтернативної реальності, рефлексуючи про майбутнє та сьогодення. Роботи художника є власною інтерпретацією потойбічного світу. Образи зібрані з різних стародавніх систем, подекуди жорстокі, сексуальні, огидні або навіть смішні.
Музей кіно Довженко-Центру
Виставка українського кіноплакату «Кричати! Кликати! Горіти!»
Коли: до 27 вересня
середа – неділя з 12:00 до 19:00
Де: Довженко-Центр, вул. Васильківська, 1, 5 поверх
Скільки: 80 гривень (повний), 50 гривень (пільговий)
Вхід вільний для людей з інвалідністю, за наявності посвідчення
У «Музеї кіно» у приміщенні Довженко-Центру продовжується експозиція рекламних плакатів до українських і закордонних фільмів, створених у 20-х роках 20-го сторіччя. Серед експонатів – плакати, намальовані Олександром Довженком і Василем Кричевським. Сто представлених кіноплакатів є оригіналами, які зберігалися в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського. Деякі з експонованих плакатів є єдиними, що збереглися від плівок, які вважаються втраченими. Детальніше про виставку читайте в матеріалі.