СпецпроєктЩо їсти, аби хакнути свій мозок: як авокадо, горіхи та ягоди покращують настрій
Де шукати дофамін, серотонін та корисні жири
Кажуть, щастя – це вибір. Проте, якщо підійти до питання з практичного погляду, це почуття щастя можна розібрати на компоненти, амінокислоти та хімічні елементи.
Грецький йогурт:
дофамінова винагорода
Чистий йогурт без підсолоджувачів та різних печивок-добавок містить пробіотики. Це – живі мікроорганізми, що впливають на роботу нашого шлунково-кишкового тракту. Пробіотики допомагають поліпшити настрій та підтримують імунну систему.
Факт:
Червоні ягоди та фрукти:
літній ретрит
Ягоди та фрукти червоного кольору – це справжнє сезонне комбо. Вони смачні, корисні та здатні підняти настрій. І не тільки завдяки асоціації з літом, відпусткою чи бабусиною дачею.
Факт:
Зелений чай:
гастрономічна медитація
Вечірня чашка зеленого чаю – це хороша можливість перезавантажитися, заспокоїтися та налаштуватися на відпочинок. У його складі багато теаніну – амінокислоти, що зменшує вплив стресу на організм, покращує когнітивні властивості та загальний настрій. Крім того, теанін має здатність знижувати відчуття напруження та роздратованості. регулярне вживання якісного зеленого чаю допомагає боротися із психологічним стресом.
Факт:
Помідори:
червона радість
Салат із помідорів на обід не викликає страху за зайві калорії, а ще – може покращити настрій. Адже томати містять магній, потрібний для нормальної роботи нервової системи. Крім того, у складі помідорів багато вітамінів групи В: тіаміну (вітаміну В1), рибофлавіну (вітаміну В2), нікотинової кислоти (вітаміну В3), піридоксину (вітаміну В6) і фолієвої кислоти (вітаміну В9). Вони допомагають підтримувати позитивний настрій, боротися з напругою, стресом і тривожністю.
Факт:
Горіхи:
доставка серотоніну
Горіхи – це чудова альтернатива нездоровим снекам упродовж дня. Крім того, різні види горіхів здатні позитивно впливати на наш настрій.
Факт:
Чорний шоколад:
імітація закоханості
Невеликий шматочок шоколаду здатен на дива – і це не міф. Темний шоколад багатий на поліфенол – антиоксидант, що підсилює роботу мозку. Чорний шоколад також містить невелику кількість кофеїну, що підвищує продуктивність. Але для того, аби вся теорія діяла на практиці, обирайте шоколад, що містить не менше як 85% какао-бобів у складі.
Факт:
Авокадо:
фруктова продуктивність
Недарма ми так любимо авокадо-тости на сніданок, обід та вечерю. Цей фрукт також містить триптофан – незмінну амінокислоту, яку використовує мозок для продукування серотоніну. Крім того, до складу авокадо входять: калій, вітамін В6, мідь і вітамін С. Останній відіграє важливу роль у виробництві дофаміну та пізніше ще одного важливого елемента – норадреналіну. Він допомагає мозку перемикатися в режим дії та важливий для нашої продуктивності, адже норадреналін регулює когнітивні та нервово-психічні реакції. Особливість авокадо ще й у тому, що воно містить найбільший рівень жирів серед усіх фруктів, зокрема мононенасичених.
Факт:
Їжа може підбадьорювати, покращувати настрій та додавати енергії. Від правильно підібраних продуктів залежить робота нашого організму, а отже, і почуття щастя.
Абрикос може викликати почуття щастя, а поєднання йогурту з абрикосом і горіхом макадамія – це вже ейфорія. Інгредієнти в новому ріжку «Ейфорія» йогурт-абрикос із горіхом макадамія від «Рудь» вдало поєднуються та повністю розкривають смакові властивості.
Шукайте нове морозиво «Ейфорія» у супермаркетах свого міста: Auchan, «Велика Кишеня», Billa, METRO, АТБ та інших.
Матеріал підготовлено за підтримки