Київські дослідникиДюни, понтони, конструктивізм: 7 маловідомих локацій Оболоні від фотографа
Якби в Оболоні був інстаграм, він би виглядав приблизно так
Поки закриваються зовнішні кордони – ми все більше відкриваємо красу поруч. Новий дворик на вулиці, яку начебто знаємо до останньої цеглинки. Непомітний сквер чи історична будівля, захована за вивісками – у київських районів ще стільки секретів для нас.
Саме тому ми разом із брендом METAXA запускаємо серію матеріалів «Київські дослідники», де герої-дослідники розкажуть про маловідомі локації столичних районів. І починаємо ми з історії про маловідому Оболонь від фотографа Сергія Рістенко, який тут виріс.
Медитативна Оболонь за вихідні
Оболонь – це одночасно історична місцевість, житловий масив та адміністративний район Києва. Тому досліджувати її можна нескінченну кількість разів, кожного разу обираючи новий маршрут.
Кажуть, саме слово «Оболонь» має давньоукраїнське походження й означає заплавні луки. Первісні люди освоїли Оболонь ще у IV тисячолітті до нашої ери. А наші сучасники майже за 10 років, з 1973 до 1982, змогли звести тут новий мікрорайон із нуля. Для цього, наприклад, підняли берегову лінію на 4 метри та поекспериментували з архітектурою – ніде в Києві більше немає будинків-«ромашок». А ще Оболонь – це зелений район із доступною набережною.
Наш маршрут Оболонню можна проходити в довільному порядку та робити стільки фото, скільки захочеться.
Сергій Рістенко
фотограф
Я з тих оболонських старожилів, які пам’ятають, коли «Велика Кишеня» поряд із метро «Оболонь» була універсамом, «Сільпо» на Архипенка – гастрономом «Дунай», а замість будинку на Йорданській, 1 був канал і ліс.
Оболонь – це затишний і душевний синтез природи й міста, район, повний сюрпризів. Майже все своє життя я прожив на Оболоні. Тут ходив у садок, змінив три школи, досліджував із друзями район. Пам’ятаю, як у пошуках пригод ми досліджували всі можливі оболонські місця неподалік від будинку. Мабуть, це зародило в мені жадобу до пригод і подорожей.
І поки кордони закриті, у нас є можливість досліджувати локації, які були з позначкою «на потім». У рідній Оболоні я досі знаходжу прогалини та нові місця, які із задоволенням вивчаю пішки, на велосипеді, із дроном, фотоапаратом, телефоном. І кожного разу я дуже радію від таких відкриттів – відчуваю себе Колумбом!
Як би добре ми не знали рідне місто, країну чи навіть самих себе – завжди є щось нове, варте дослідження.
Бренд METAXA запустив глобальну рекламну кампанію, присвячену духу дослідництва.
Герої кампанії – видатні особистості, першовідкривачі й невтомні шукачі пригод, кожен з яких досліджує межі можливого. 35-річний французький фрідайвер і людина-амфібія Гійом Нері занурювався на глибину 126 метрів без акваланга й балонів із киснем. А 25-річна британська мандрівниця-екстремалка Лаура Бінгем на велосипеді перетнула всю Південну Америку.
Ці унікальні чоловік і жінка втілюють головні якості METAXA – сильний характер, пристрасть до всього незвіданого та дослідний запал бренда.
МЕТАХА – це мускатні вина з острова Самос, витриманий виноградний дистилят і букет середземноморських трав. Витримується напій у дубових бочках у прохолодних погребах грецьких Афін.
Матеріал підготовлено за підтримки
Вулиця Електриків і технічна затока
Що: клаптик житлових будинків посеред Рибальського острова
Де: недалеко від метро «Почайна»
Читати
Пляж під Північним мостом
Що: камерне місце із краєвидом на Дніпро
Де: опори Північного мосту зі сторони парку «Наталка»
Читати
Пляж навпроти Оболонської набережної
Що: новий погляд на Оболонь
Де: на косі Собаче Гирло
Читати
Артцентр «Братислава»
Що: кінотеатр, що став артцентром
Де: вул. Олександра Архипенка, 5
Читати
Оболонські піщані дюни
Що: майже Херсон посеред Оболоні
Де: поряд із пляжем «Африка» на березі затоки
Читати
Озеро Йорданське
Що: відновлене озеро
Де: між Оболонським проспектом і вулицею Йорданською
Читати
Інститут Гідробіології
Що: будівля із серіалу «Чорнобиль»
Де: проспект Героїв Сталінграду, 12
Читати