ІнструкціяКлінер – про те, як зробити генеральне прибирання
Людина, яка привела до ладу сотні квартир, розповідає про секрети прибирання
The Village поговорив із клінером про те, як провести весняне генеральне прибирання, не зіпсувавши меблі й витративши мінімум зусиль.
Артем Васильєв
клінінг-спеціаліст, провів прибирання у сотнях квартир
З чого почати
Найголовніше – зорієнтуватися на місцевості і визначити порядок. Якщо сім’я велика і вдома, крім вас, ще хтось є, почніть прибирання з вітальні. Закінчите в ній – усі домашні перемістяться туди й не будуть вам заважати.
Почати прибирання найкраще з очищення доступних поверхонь: прибрати дрібні предмети зі столів, комодів, шаф. Це не тільки полегшить прибирання в подальшому, а й допоможе позбутися непотрібного: сміливо викидайте все те, чим не користувалися довгий час.
Важливо проводити прибирання зверху вниз. Тільки після збирання антресолей і шаф можна братися до столів і м’яких меблів, а вже потім – до миття підлоги. Ванну і туалетну кімнату прибирайте в останню чергу. Ви не раз в процесі роботи будете міняти воду, промивати ганчірки і губки, якщо ж робити це в чистій раковині, її доведеться мити вдруге в самому кінці.
Як полегшити процес
Для того щоб прибирання пройшло швидше, ось кілька порад:
Прибирайте непотрібні речі з бортиків (наприклад, на раковині у ванній кімнаті або біля плити), оскільки переставлення їх з місця на місце під час витирання бруду буде вас відволікати і нервувати.
Споліскуйте ганчірки і міняйте воду під час прибирання якомога частіше – так і процес буде ефективніший, і закінчите швидше.
Тільки-но ви почистили стіл на кухні, витріть його насухо, щоб ніде не залишилося води: коли вона висохне, сліди будуть особливо помітні.
У повсякденному житті намагайтеся мити посуд відразу після їжі, очищуйте плиту або духовку після приготування: свіжі забруднення видаляються набагато легше.
І не варто чекати, що прибирання відновить ваші речі: якщо ви не дбаєте про них належним чином постійно, на жаль, ніщо не зможе повернути їм новизну.
Які засоби використовувати
У моєму арсеналі зовсім небагато ганчірок і невеликий запас побутової хімії. Усе, що справді потрібно для якісного і швидкого прибирання, – це чотири ганчірки (дві для скла і для протирання поверхонь насухо; одна з мікрофібри для кухні; зі штучної замші – для всіх інших поверхонь) і два мийні засоби (бажано біомарок).
Для кухні я обираю засіб з приємним легким запахом або зовсім без нього, а для сантехніки (від нальоту та іржі) найкраще підходять засоби з пульверизатором (вони більш економні та менше піняться). Ще один засіб можна використовувати для миття підлоги, додаючи його у воду або шампунь для пилососа.
Я не рекомендую проводити чищення м’яких меблів від складних забруднень самостійно. Навіть якщо ви впевнені, що купили відповідний засіб, уважно прочитали інструкцію і зробили все, що потрібно, є ймовірність, що ви можете погіршити ситуацію. Краще викликати професіоналів, які займаються чисткою килимів та меблів.
Як зробити прибирання приємнішим
Узагалі, прибирання – це не важка робота, до якої потрібно готуватися і налаштовуватися морально. Наш будинок – наша фортеця, і піклуватися про неї – наше завдання. Крім того, у процес прибирання можна залучити всю сім'ю, не звалюючи все на свої плечі.
Перетворіть рутину в гру, у якій братимуть участь усі домашні: змагайтеся на швидкість, придумайте бальну систему – лише фантазія може вас обмежити.
Текст: Анна Соколова
Переклад: Крістіна Ілларіонова
Обкладинка: Luis Tosta / Unsplash