Хто з депутатів Київради підтримував рішення, які є частиною корупційних «туалетних схем», з'ясував рух «Чесно».

Більшість депутатів голосували «за»

У 2023–2024 роках більшість депутатів Київради системно голосували за земельні рішення, які нині пропонують скасувати, пишуть у «Чесно». Йдеться про 15 проєктів, де під виглядом нежитлових приміщень (наприклад, туалетів) оформлювали великі ділянки під забудову.

17 з 26 членів земельної комісії підтримали щонайменше 10 з 15 таких рішень. Найбільше таких рішень підтримали депутати з фракцій «Батьківщина» і УДАР.  По 14 голосів «за» віддали співголови «Батьківщини» Денис Москаль і Володимир Слончак. Ще 13 рішень підтримав Дмитро Білоцерковець (УДАР). Серед активних також: Михайло Іщенко, Олесь Маляревич (обоє УДАР), Ольга Чайка («Європейська Солідарність»), Юрій Федоренко («Слуга народу»).

Також серед лідерів голосувань – Михайло Терентьєв і Дмитро Калініченко (УДАР), Олена Марченко й Анатолій Шаповал («Батьківщина»). Терентьєв і Марченко згадуються у «плівках Комарницького» і розслідуваннях НАБУ і САП. Серед інших депутатів, що також фігурували у «плівках Комарницького» – Володимир Бондаренко (15 голосів «за»), Ганна Свириденко (14 голосів «за») та Віктор Грушко (11 голосів «за»).

Заступниця голови земельної комісії Олена Овраменко (УДАР), яка публічно заперечувала підтримку «схем», голосувала за всі 15 рішень. Екс-ОПЗЖ – Ігор Кириленко і Юлія Уласик – також підтримали всі 15 рішень. А Юлія Симуніна голосувала лише один раз «за», решту засідань пропустила.

Скасування рішень – виправлення помилок чи уникнення відповідальності?

У березні на сайті Київради з’явилися проєкти скасування цих рішень. Їх ініціював Володимир Бондаренко, який був секретарем Київради. Частина депутатів вважає це «виправленням помилок», інші – як спробу уникнути кримінальної відповідальності.

Голосування щодо першого скасування провалилось через відсутність кворуму [не вистачило голосів]. А самого Бондаренка депутати не змогли офіційно звільнити – рішення про відставку не набрало необхідної кількості голосів. Проте він звільнився добровільно і наразі функції секретаря тимчасово виконує міський голова Віталій Кличко.

   

Журналісти Bihus.Info опублікували відео про те, як у Києві через фейкові об’єкти нерухомості посадовці отримували землі за «туалетною схемою». Група встигла отримати сім ділянок: біля станцій метро Контрактова, Житомирська (дві), на Троєщині, Нивках і поблизу Голосіївського парку, а на ще одній – біля метро Берестейська – попри спротив мешканців вже звели торговий центр.

Київрада планує скасувати усі рішення, через які посадовці вивели за «туалетною схемою» сім земельних ділянок. Проте це роблять з порушеннями, зазначив пам'яткоохоронець Дмитро Перов.

Обкладинка й фото: рух «Чесно»