Світлина червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка посіла друге місце найбільшого у світі фотоконкурсу пам’яток культурної спадщини від вікіпедії Wiki loves monuments.

Червоний корпус Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Wikimedia Commons, Олександр Рижков

Автор фото – Олександр Рижков. Він зробив знімок 12 січня 2022 року. Міжнародне журі оцінило відкриту композицію, симетрію, кольоровий баланс і різкість зображення. Це фото також перемогло у національному етапі – у номінації «Найкраще фото Києва 2024 року».

«Це був досить гарний, але холодний час перед заходом сонця. Батарея швидко розряджалася, а пальці замерзали. Я встиг зробити лише кілька знімків... Я хотів поділитися красою своєї країни. Я хочу, щоб увесь світ побачив, як тут гарно», – поділився Олександр Рижков.

Про цьогорічний конкурс

Цьогоріч понад 320 учасників з України завантажили понад 30 тисяч фото, зокрема 2512 знімків 419 пам’яток Києва. Усього до Wiki Loves Monuments 2024 долучилися 56 країн. Загалом 4500 учасників завантажили 240 тисяч фотографій. Кожна країна подала до 10 найкращих знімків на міжнародний рівень.

   

Wiki Loves Monuments – міжнародний фотоконкурс, що проходить щорічно з 2010 року. Україна бере участь у конкурсі з 2012 року. Його мета – ілюструвати статті у вікіпедії фотографіями пам’яток. Конкурс внесли до Книги рекордів Гіннеса як найбільший фотоконкурс у світі.

В Україні конкурс організовує ГО «Вікімедіа Україна». За 13 років участі українці завантажили понад 416 тисяч фото понад 41 тисячі об’єктів.

Україна вже потрапляла до п'ятірки найкращих: у 2014 році – перше місце за фото Святогірського монастиря, у 2021 – третє місце за панораму палацу Самчики. У 2024 році світлина Андріївської церкви, яку зробив Максим Попельнюх, посіло четверте місце.