«Нульовий день» і маршова підготовка. Міноборони оновило програму базової військової підготовки
Міністерство оборони України оновило програму базової військової підготовки (БЗВП) для військовозобов’язаних.
![](https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/-x2CbItPuFm3Z1em2ku1hg-article.jpg)
Починаючи з вересня 2025 року, усі студенти проходитуть БЗВП: для жінок обовʼязковою стане лише теоретична частина, а для чоловіків – і практика також. Командування Об’єднаних сил ЗСУ
Як оновили програму БЗВП:
- Запровадили так званий «нульовий день» / «перезавантаження». Це час, призначений для адаптації цивільного до військового середовища.
- Підвищили рівень психологічної підготовки за допомогою перегляду фільмів віртуальної реальності «Перший бій».
- Додали до вивчення програмне забезпечення для створення карт ситуаційної обстановки «Кропива».
- Розширили курс домедичної допомоги.
- Додали маршову підготовку (фізичні тренування мають допомогти сформувати витривалість у військовослужбовців, переконані в МОУ).
- Удосконалюватимуть стрілецькі навички з індивідуальної зброї на короткі дистанції та на швидкість.
«Ми прибрали застарілі елементи й зосередилися на практичних навичках, психологічній стійкості й інших критично необхідних функцій на сучасному полі бою», – каже заступник міністра оборони України бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.
Тривалість навчання не міняли
Загальну тривалість навчання не змінювали: підготовка триватиме півтора місяця, з яких 41 доба присвячена заняттям, шість днів – відпочинку, й один день – на адмінпитання. Загальний обсяг підготовки – 372 навчальні години.
За результатами успішного навчання військовослужбовці отримають сертифікат і класну кваліфікацію за ВОС-100 «стрілець». Після цього їх розподілять на фахові курси відповідно до визначених посад у бойових підрозділах.
З вересня 2025-го всі студенти проходитимуть БЗВП. Теорію мають пройти всі студенти: чоловіки й жінки – а практика обов’язкова лише для студентів, студентки можуть долучитися за власним бажанням.
Ми запитали в чотирьох військовослужбовців, які доєдналися до війська протягом 2024-го, про те, як це сталося й чи стала армійська служба тим, що вони від неї очікували.