Департамент територіального контролю разом із ГІОЦ (Головний інформаційно-обчислювальний центр) зараз розробляє програмне забезпечення, що дозволить киянам стежити за порушеннями благоустрою, відповів на брифінгу перший заступник голови департаменту територіального контролю Михайло Абрамов на запитання Віледжа.

Це програмне забезпечення має бути готове у 2025 році. За словами Абрамова, можна буде перевіряти інформацію щодо тимчасових споруд, як-от об’єкти стихійної торгівлі, й інших порушень благоустрою, що саме відбувається на певній ділянці, хто проводить роботи, скільки вони триватимуть, коли відновлять зелену зону чи асфальт на місці проведених робіт.

«Кожен мешканець зможе зайти й подивитися, що це за яму розрили біля його будинку», – коментує заступник директора департаменту. Утім він зауважує, що у відкритому доступі можна буде стежити не за всіма тимчасовими спорудами, які зараз існують у Києві.

Онлайн-систему контролю за вуличною торгівлею обіцяли запустити ще перед повномасштабною війною, у червні 2021 року.

   

КП «Київблагоустрій», яке підпорядкуовується департаменту територіального контролю, може демонтовувати прилавки на об’єктах стихійної торгівлі, але не мають повноважень конфісковувати товар у продавців (але ці повноваження має поліція). Як результат, продаж можуть продовжувати й без прилавків. Детальніше про це розповідали за посиланням.

На брифінгу ми також поцікавилися в заступника голови департаменту, чи комунікують вони з поліцією, щоби скоординувати свої дії: «Ми неодноразово зверталися до правоохоронних органів. Їхня відповідь: немає місця для складування конфіскованого товару», – відповів Михайло Абрамов.

Обкладинка: Сергій Мирошніченко для Віледжа