Територію першої нижньої станції київського фунікулера і навколишній схил планують передати під будівництво офісного центру і житла, повідомив пам'яткоохоронець Дмитро Перов.

Де планують будівництво

Будівництво планують розпочати на перетині вулиць Боричів Тік і Боричів Узвіз. Раніше тут була нижня станція фунікулера (до 1928 року), але після реконструкції її перенесли ближче до вулиць Сагайдачного і Володимирського узвозу. Плани будівництва включають знесення історичної будівлі – садиби Марії Буйницької, зазначив Перов.

Що відомо про садибу Марії Буйницької

Будинок звели у першій половині ХІХ століття, у проміжку між 1811 і 1846 роках, йдеться на сайті проєкту «Мапа Реновації». На фото 1870-х років він був одноповерховим, але між 1898 і 1912 роками став двоповерховим. У 1960-х будівлю перебудували: додали сходову клітку із залізобетону й облицювали стіни керамічною цеглою.

З супутникових знімків видно, що будинок у 1966 році збільшився в південно-східному напрямку, зазначили в «Мапі Реновації». До 2010-х він мав цілі вікна, але зараз перебуває в аварійному стані: фасад тріснув, тиньк осипався, а під ним видно дерев’яні конструкції ХІХ століття. У 2020 році в будинку сталася пожежа.

Ділянка біля київського фунікулера, яку планують забудувати

Чому тут не можна будувати

Ці ділянки розташовані в межах історичного центру Києва на території історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ». Тому тут заборонено нове будівництво.

Рішення про передачу земельних ділянок за адресою Боричів узвіз, 4-А у Подільському районі для ТОВ «Скіф-2004» можуть ухвалити на комісії з питань культурної спадщини КМДА 22 січня, зазначив Перов. У ньому йдеться, що територія, яку планують забудувати не містить об'єкти нерухомого майна, а земельні ділянки не охороняються.

   

  • Кияни пропонують обладнати київський фунікулер пандусами. Пропонують встановити металеві пандуси, щоб маломобільні групи населення могли вільно пересуватися на станціях фунікулера, а також для зручності батьків із дитячими візками.

Обкладинка й фото: надані Дмитром Перовим