Проєкт «Спадщина.UA» запропонував візуалізацію фасадів палацу Щеньовських на Вінниччині після реновації.

Її представили в різних кольорах столярки – «тосканська блакить» й «оливка». Вони не є «рідними» для палацу, зазначили в проєкті.

«Тосканська блакить»

Під час зондажів із художницею-реставраторкою Іриною Гірною виявили, що первісна столярка палацу не була білою, а мала відтінки слонової кістки й пастельного блакитного.

Також, як кажуть у спільноті, блакитний у різних відтінках характерний для архітектури цього географічного регіону. Вежа в неороманському стилі асоціюється з середземноморською архітектурою, вважають у «Спадщина.UA», що вплинуло на вибір кольору.

«Оливка»

Цей колір також не є рідний для палацу й не характерний для часової епохи й для архітектури географічного регіону. Проте раніше його використовували для фарбування вікон палацу з тильного фасаду й дерев’яних елементів господарських споруд під час функціонування лікарні за радянських часів.

Крім того, оливковий колір, як вважають у проєкті, вдало поєднується з пісочною облицювальною цеглою будівлі. Обидві візуалізації виконувала Калина Гаврилів.

На сьогодні палац впорядкований, доглянутий, перебуває під постійним наглядом й охороною, зазначають у проєкті. Нині шукають інвестора.

 

  • Палац Щеньовських побудували наприкінці 19 століття. Він має площу споруди 1010 м² і площу ділянки 43 м², а довкола – історичні сади.
  • Проєкт «Спадщина.UA» відновлюватиме маєток Долинського в селі Пекарів на Чернігівщині. Навесні планували впорядкувати будівлю й прилеглий парк.
  • Хату в Поморянах на Львівщині, які ревіталізувала «Спадщина.UA», тепер можна орендувати. В ініціативі кажуть, що в такий спосіб запускають у селищі інфраструктуру гостинності.

Обкладинка й фото: «Спадщина.UA»