Будівництво біля Солом’янського парку і продаж квартир в ЖК Park Life зупинили. Що кажуть активісти
Біля Солом’янського ландшафтного парку забудовник повністю зупинив будівництво і тимчасово призупинив продаж квартир у комплексі Park Life, повідомили активісти громадської організації «Збережемо Солом’янський парк».
На сайту забудовника зазначили, що нині «підтверджують законність будівництва». Також про зупинку продажів квартир йдеться на сайті ЛУН.
Що відбувається
Чергове будівництво впритул біля зеленої зони громада Солом’янського району помітила в серпні 2023 року. Тоді забудовник ТОВ «Смарт – Девелопмент» відновив будівництво комплексу Park Life біля Солом’янського ландшафтного парку, яке призупиняв після початку повномасштабної війни. Ще у 2019 році забудовник отримав містобудівні умови й обмеження на будівництво «апартаментів», але фактично почав зводити житловий комплекс.
Щоб запобігти незаконному будівництву й захистити зелену зону, активісти вирішили об’єднатися в ГО «Збережемо Солом’янський парк» й одразу подали три судові позови, щоб скасувати містобудівні умови й обмеження, дозвіл на будівництво й детальний план території. Також активісти зареєстрували одразу дві петиції на сайті Київради, що зібрали 6000 потрібних для розгляду голосів. Крім того, мешканці Солом’янського району пропонують альтернативну концепцію розвитку території на вулиці Генерала Шаповала, під назвою Soloma Sport Park.
2 березня 2024 року активісти й громада знову вийшли на протест і записали звернення до міністра інфраструктури Олександра Кубракова. 15 березня будівництво біля Соломʼянського ландшафтного парку зобовʼязали зупинити внаслідок перевірки ДІАМ.
20 липня 2024-го Господарський суд міста Києва скасував рішення про оренду земельної ділянки біля Солом’янського парку. Договір оренди теж визнали недійсним.
Яких пошкоджень зазнав парк
У коментарі Віледжу активіст ГО «Збережемо Солом’янський парк» Артем Овсяниченко розповів, які пошкодження має парк.
У жовтні 2023 року в парку стався зсув ґрунту: частина пішохідної алеї з деревами провалилася в будівельний котлован. Будівництво зупинили на два місяці, а зону обвалу перекрили.
Хоча забудовник відновив доріжку, проблема залишилася – територія парку належить до зсувонебезпечної ділянки, про що забудовник знав ще до початку будівництва. Тепер пішохідна зона постійно просідає, а роботи з усунення наслідків лише тимчасові, додав Артем Овсяниченко.
Ще одна проблема – пошкоджені пішохідні доріжки через перекладання підземних електромереж для будівництва багатоповерхівок. Хоча підрядник зобов’язаний відновити благоустрій, багато доріжок залишаються розритими, що викликає підтоплення і погіршує стан парку, каже Артем Овсяниченко.
Чи можуть відновити будівництво
Ризики відновлення незаконного будівництва є, зазначили в ГО «Збережемо Солом’янський парк». Громада активно відстоює свої права через суди, вказуючи на порушення закону забудовником, завдяки чому будівництво тимчасово зупинили, зазначив Артем Овсяниченко.
Однак у грудні 2024 року Київський окружний адмінсуд ухвалив рішення на користь забудовника. Так він дозволив будівництво попри порушення закону і позицію громади, каже активіст. Громада продовжує боротися правовим шляхом, але міська влада ігнорує звернення і не помічає руйнування парку, додав Овсяниченко.
Що із Soloma Sport Park
Екологічна комісія КМР не підтримала концепцію Soloma Sport Park, проте громада продовжує працювати над реалізацією, каже Артем Овсяниченко. Нині співпрацюють з архітектурним агентством, яке отримало від громади бриф.
Також уже перейшли від загальної ідеї до створення реального архітектурного проєкту. У ньому хочуть відвести землі під парк, органічно поєднати спортивні зони із зеленими насадженнями, які висадять.
- Редакція Віледжа запитувала в активіста ГО «Збережемо Солом’янський парк» Артема Овсяниченка, що вже встиг зробити забудовник, навіщо створювати одразу дві петиції й чому на Солом’янці потрібен саме спортивний парк.
Обкладинка й фото: «Збережемо Солом’янський парк»