«На Байковому кладовищі реконструюють вбиральню, а не зводять будівлю» – КМДА
На Байковому кладовищі проводять «реконструкцію приміщень нежитлової будівлі», тобто вбиральні, а не капітальне будівництво, зазначили в КМДА у відповідь на запит Pragmatika.media.
Що відбувається
У грудні 2024 року стало відомо, що замість громадської вбиральні на Байковому кладовищі почали зводити будівлю з фундаментом площею 600 м2. Ідеться про ділянку праворуч від Байкової вулиці, яку загородили будівельною огорожею.
Власник будівлі – ТОВ «Інвест-промоушен» – у 2022 році отримав право власності на споруду (якої не існувало), зареєстровану як новозбудований об’єкт у ЄДЕССБ. Дозволів на будівництво немає, однак за чинним законодавством це не вважається порушенням. На локації відсутній паспорт об’єкта, і призначення нової споруди наразі не відоме.
Що кажуть у КМДА
У КМДА підтвердили, що за адресою вулиця Миколи Грінченка, 10/6, триває будівництво, але його назвали «реконструкцією приміщень нежитлової будівлі». Земельна ділянка належить територіальній громаді Києва, зазначили в КМДА.
Містобудівні умови для проєктування й будівництва не видавали, але роботи ведуть на підставі контрольної картки, яку видав департамент територіального контролю, кажуть у КМДА. Замовник – ТОВ «Інвест промоушен», а виконавець – ТОВ «Бп «Еталон-буд».
Також зазначили, що використовують документи з Реєстру будівельної діяльності, яким управляє Мінінфраструктури, а не КМДА. Водночас у КМДА підтвердили, що Байкове кладовище є пам’яткою історії й культури, але не відповіли, чи порушує будівництво межі історичного ареалу кладовища.
- Байкове кладовище – пам’ятка історії й культури, один із найстаріших некрополів, що зберігся в Києві. Перші поховання на кладовищі були в 1834 році. Тут поховані Михайло Грушевський, Микола Міхновський, Леся Українка, Олена Пчілка, Остап Вишня, Володимир Сосюра, Микола Лисенко.
- У серпні 2019 року цегляну огорожу навколо Байкового кладовища планували розібрати. Пізніше КМДА заборонила комунальній ритуальній службі розбирати огорожу до надання проєкту реконструкції. У грудні 2024-го історичну огорожу зі старої частини Байкового кладовища почали демонтувати, натомість хочуть побудувати нову.
Обкладинка й фото: Дмитро Перов