Меморіально-обрядовий комплекс «Парк пам’яті», що на території Київського крематорію, планують реставрувати навесні, повідомили в КМДА.

Насамперед хочуть відремонтували приміщення й території, де урочисто ховають українських військовослужбовців. Яку суму планують витратити на ремонт, у КМДА не вказали.

Нині завершили науково-проєктну роботу, зібрали дані й розробили проєкт, який пройшов наукову раду й скоро має пройти експертизу в департаменті охорони культурної спадщини, каже заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. 

Він зазначив, що в «Парку пам’яті» будівлі зазнали корозії від атмосферних впливів, а обладнання, якому вже 50 років, потрібно замінити.

Також Пантелеєв додав, що «на території крематорію триває капремонт огорожі вздовж вулиці Байкової, що супроводжується протизсувними роботами». Для збереження цієї огорожі пам’яткоохоронець Дмитров Перов створив петицію.

Що відомо про «Парк пам’яті»

Його створювали як єдиний архітектурно-містобудівний ансамбль, що містить зали прощання, крематорій, адміністративний корпус, колумбарій, паркову зону й «Стіну пам’яті» з монументальними панно. Йому вже понад 50 років. Автори цього проєкту – Ада Рибачук і Володимир Мельниченко.

Що ще планують зробити

До 2026 року також планують відремонтували зовнішнє оздоблення фасадів, відновити захисний шар бетону конструкцій, встановити внутрішню й зовнішню гідроізоляцію, відновити оздоблення стін і стелі приміщень, а також забезпечити доступ маломобільних груп (встановити пандус й антиковзну підлогу).

   

  • Капітальний ремонт Київського крематорію планували провести ще у 2019 році. На це в бюджеті виділили 22,43 мільйона гривень.
  • У червні 2024 року Київський крематорій провів тендер на розроблення проєкту реставрації зали прощання з компанією «Європроектбудсервіс». Вартість робіт становить 1,3 мільйона гривень, реставрацію мали завершити до кінця вересня 2024 року.
  • У 2018 році Київський крематорій потрапив у підбірку соціалістичної архітектури на сайті «Монументалізм» британського дослідника Дармона Ріхтера. А у 2019 році американський бренд одягу Carhartt зняв у Києві лукбук для останньої колекції біля Київського крематорію.

Обкладинка й фото: КМДА