На Байковому кладовищі замінюють історичну огорожу на нову
На місці зруйнованої частини паркану Байкового кладовища почали будівництво, повідомив памʼяткоохоронець Дмитро Перов.
Нині тут замінюють старе огородження на нове з клінкерної цегли. Це пояснюють необхідністю підпірних стінок на місцях зсуву. Проте на окремих ділянках зʼявилися монолітно-каркасні конструкції, каже Дмитро Перов.
Уздовж вулиці Миколи Грінченка за металевим парканом облаштували будівельний майданчик, який частково виходить на тротуар. Видно фундамент і бетонний моноліт, що вказує на капітальну споруду, каже Перов. Проте немає паспорта обʼєкта, інформаційних вказівників про роботи, дозвільної документації й даних про відповідальних осіб.
- Байкове кладовище – пам’ятка історії й культури, один із найстаріших некрополів, що зберігся в Києві. Перші поховання на кладовищі були в 1834 році. Тут поховані Михайло Грушевський, Микола Міхновський, Леся Українка, Олена Пчілка, Остап Вишня, Володимир Сосюра, Микола Лисенко.
- У серпні 2019 року цегляну огорожу навколо Байкового кладовища планували розібрати. Пізніше КМДА заборонила комунальній ритуальній службі розбирати огорожу до надання проєкту реконструкції. Комунальна служба повинна була протягом 10 днів із моменту отримання припису надати науково-проєктну документацію на проведення реставрації огорожі.
- У грудні історичне огородження Байкового кладовища почали демонтувати. Розбирали огорожу зі старої частини кладовища, щоб замість неї побудувати нову.
Обкладинка й фото: Дмитро Перов