У Києві зросла кількість аварій на електромережах. Через одночасне ввімкнення електроприладів
У Києві на 30% зросла кількість аварій на електромережах, повідомляє ДТЕК
Це стосується мереж низького рівня напруги, що живлять будинки. Вони перевантажуються, якщо після відновлення світла одночасно вмикати прилади, які потребують багато енергії.
Графіки відключень світла потрібні, щоб рівномірно розподіляти електроенергію. Проте вони також стають причиною зносу обладнання й зростання аварійності, кажуть у ДТЕК.
Чому через стабілізаційні відключення трапляються аварії; інфографіка ДТЕК
Як запобігти аваріям на електромережах
- Коли немає світла, потрібно вимкнути всі енергомісткі прилади: пральні машини, чайники, бойлери, електроопалення, електроплити; а також світло в кімнатах, де немає людей.
- Коли світло зʼявилося, не вмикати одночасно всю потужну техніку, а користуватися приладами по черзі: спочатку вимкнути один, а потім користуватися іншим.
- Прилади з таймерами включення варто запрограмувати на роботу вночі з 00:00 до 06:00.
- Якщо є електродвигуни й насосні станції, їх також варто вимикати, коли немає світла, адже вони дають високе навантаження на мережу під час ввімкнення. Вмикати їх можна за 20–30 хвилин після того, як зʼявилося світло.
- У Києві й Дніпрі оновили графіки відключень світла, і відтепер відображаються лише фактичні вимкнення. Тобто графіки показують «чорні» й «білі» зони, коли світло гарантовано має бути вдома або коли його мають вимкнути. «Сірих» зон з імовірними відключеннями поки що немає. Подивитися оновлені графіки можна тут або тут.
- Віледж поспілкувався з директором зі взаємодії з клієнтами ДТЕК мережі Русланом Волинцем про все, що звикли гуглити про графіки й групи відключень, екофлоу й продаж електроенергії за кордон.
Фото: Teksomolika, Freepik