Київрада передала земельну ділянку в Голосіївському районі під будівництво ЖК, «двічі обманувши киян» – ділянку обіцяли віддати в оренду після ухвалення меморандуму, дізналися журналісти Bihus Info.

Що відбувається?

На вулиці Голосіївській, 13-Д, звели недобудови, щоб оформити землю під будівництво ЖК. Їх збудували у 2019 році, але за документацією вони нібито були там ще раніше, кажуть журналісти.

Це кілька невеликих обʼєктів: трансформаторна підстанція на 2 м², склад на 11,4 м² та майстерня площею 39,8 м². Власник обʼєктів – ТОВ «Менаполіс», повʼязане з екснардепом Олександром Супруненком та його братом Вʼячеславом.

На недобудови спочатку наклали арешт, а потім зняли його у 2021 році. Тоді «Менаполіс» звернувся до Київради з прохання виділити їм землю в оренду. «Прохання погодили попри те, що площа ділянки в понад 100 разів більша, ніж площа приміщень на ній», – додають розслідувачі.

Проти виділення землі виступили мешканці сусіднього комплексу, пояснивши, що будівництво заблокувало б їм виїзд.

У грудні 2021-го у рішення про передачу землі в оренду додали пункт про необхідність підписти з місцевими мешканцями «меморандум про взаєморозуміння». Рішення мало би вступити в дію тільки після цього.

Мешканцям нібито пропонували кошти за те, щоб вони підписали документ, але вони їх не прийняли і не підписали меморандум, каже членкиня правління ОСББ Олена Гресенко.

Оренду ділянки схвалили попри погодження місцевих

На початку 2022 року оренду цієї земельної ділянки виставили на Olx за 2 200 000 доларів. В оголошенні пропонували землю на Голосіївській 13-Д, проте вказали іншу адресу – Голосіївська, 9-А.

Землю таки віддали в оренду змогли в обхід пукту про меморандум. У рішення Київради вписали пункт, який передбачав внесення змін щодо земельної ділянки в іншому районі (на вулиці Голосіївській, 13-Д).

Як каже Гресенко, вона дізналась про підписання договору з ТОВ «Менаполіс» з Реєстру речових прав.

Ініціатором рішення став заступник мера міста та секретар Київради Володимир Бондаренко. Напередодні голосування щодо ділянки він підписав лист, в якому була пропозиція вписати відповідний пункт, що стосувався землі в іншому районі.

Що кажуть в Київраді

За словами Бондаренка, Київрада порушила закон, коли схвалила умову про меморандум: «Тоді це було спонтанне рішення, але я вважаю, що правильне з точки зору політичності. Коли ми це робили, то чітко розуміли, що використовувати цю землю для будівництва зараз неможливо».

«Для того, щоб забудовник отримав містобудівні умови й обмеження, необхідно мати ще рішення з містобудівної документації. Більше того, ДПТ може бути на всю території, але в даному випадку їм точно потрібне буде погодження землекористувачів», – каже Бондаренко.

Водночас на сайті КМДА не вказано, що для отримання містобудівних умов й обмежень потрібно мати ще одне рішення чи погодження з місцевими мешканцями.