Чому вулиці в Києві більше не називатимуть на честь загиблих військових
Чому вулиці в Києві більше не називатимуть на честь загиблих військових, пояснила депутатка Київради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха.
Зі збільшенням кількості загиблих, збільшилась і кількість ініціатив із меморіалізації полеглих. Міська влада має переосмислити форми вшанування й знайти нові рішення, що відповідають вимогам часу, каже Муха. Для цього створили спеціальну раду.
Як традиційно вшановують пам'ять полеглих
Традиційно героїв вшановували завдяки встановленню пам’ятних знаків і пам’ятників, врученню відзнак, найменуванню вулиць і скверів. У 2023-му кількість клопотань щодо встановлення пам’ятних знаків зросла впʼятеро. Усього за час російсько-української війни в місті встановили 145 пам’ятних знаків.
Так само трапляються випадки, коли одну вулицю хочуть назвати на честь одразу кількох полеглих воїнів, через що між сім’ями загиблих виникають конфлікти. Тож місто вирішило призупинити прийом заяв на перейменування вулиць.
Що робитимуть натомість
Конкретних прикладів, як відтепер вшановуватимуть пам’ять загиблих військових, у міській владі поки що не називають. Водночас запевняють, що питання меморіалізації нинішньої війни не відкладатимуть до закінчення бойових дій.
- Нині на честь полеглих захисників і захисниць у місті перейменували 59 вулиць, площ і провулків, а також вісім парків і скверів. Зокрема, є вулиці на честь Максима Кривцова, Миколи Кравченка, Олега Мудрака.
- Мапу вулиць, названих на честь загиблих українських військових, створили до Дня Незалежності України. На карті можна знайти розташування вулиці, біографію захисника чи захисниці й поділитися посиланням на розташування вулиці.
- У місті також встановлюють інформаційні стенди про перейменовані вулиці встановлюють. Перші стенди вже встановили на вулицях Левка Лук’яненка й Василя Овсієнка.