У зелених зонах Києва залишатимуть стовбури висохлих дерев, щоб підтримувати екосистеми
У зелених зонах Києва залишатимуть стовбури висохлих дерев, повідомляє КМДА.
Це можуть бути різні фрагменти мертвої деревини: окремі сухостої, що безпечно обрізатимуть, чи стовбури дерев, що лежать на землі. Їх залишатимуть спеціально, щоб розвивати біорізноманіття в зелених зонах.
Це допоможе підтримувати життя комах, грибів, мікроорганізмів і покращуватиме ґрунт, зокрема насичуватиме його вуглецем й так пом’якшуватиме наслідки зміни клімату. А також мертва деревина – «їдальня» для синиць, дятлів й інших птахів, пояснює КМДА.
У зелених зонах, де залишатимуть деревину, розташують таблички з поясненням про переваги такого рішення. Більше про це можна також прочитати на сайті Київського міського будинку природи.
- Дощові садки облаштували вже майже в усіх районах Києва, щоб уникнути підтоплення. На вигляд це заглиблені клумби з вологолюбними й стійкими до спеки багаторічними рослинами. Вони допомагають збирати й утилізовувати дощову воду.
- Також у в більшості районів Києва облаштували вже вуличні меблі з озелененням. Їх розташовують на локаціях, де хочуть обмежити хаотичне паркування автомобілів чи створити додатковий громадський простір. Також це поліпшує біорізноманіття й міську екосистему.
- У 2023 році місто ухвалило рішення не скошувати різнотрав'я на деяких ділянках, оскільки тоді вони менше нагріваються й краще утримують дощову воду. Також у липні КМДА закликала тимчасово відмовитися від косіння трави в аномальну спеку. Проте наприкінці липня у Київзеленбуді повідомили, що відновили скошування трави у парках, скверах і на бульварах через спад температури.
Обкладинка й фото: КМДА