Активісти пропонують відбудувати садибу Маліна без другого поверху. Ось візуалізації
Активісти «Спадщини» запропонували концепцію відновлення історичної садиби Маліна, що на вулиці Кониського, без другого поверху.
Активісти хочуть максимально зберегти автентичність садиби, а її фасад повторно облаштувати збереженою історичною жовтою цеглою. Дерев’яні балки, які раніше демонтували будівельники, повернуть на своє місце в перекриттях.
На першому поверсі відбудованої садиби згодом можуть відкрити ресторан або кав’ярню. Також волонтери пропонують перенести заїзд до розташованого поруч ЖК, щоби відновити історичні пропорції садиби.
У суботу, 9 листопада, планують розібрати зруйновану частину й законсервувати вцілілу частину пам’ятки й відсортувати жовту історичну цеглу для подальшого відновлення будівлі. Роботи погодила Нацполіція й Київська міська прокуратура.
Згідно з концепцією, будівлю мають відновити в тому ж вигляді, що й сто років тому. У 1911-му будинок був одноповерховий і після реконструкції наприкінці 1980 – на початку 1990 років у процесі реконструкції над центральною частиною надбудували ще один поверх.
- Садиба Маліна розташована в Києві, на вулиці Олександра Кониського, 22, (раніше – Тургенєвській). Роком побудови вважається 1890-й. У ній із 1911 до 1915 року проживала сім’я заможних міщан Зеленських. У серпні 2024-го вже після знесення будівля отримала статус пам’ятки історії та архітектури.
- Історія боротьби за садибу триває ще з липня 2021 року, коли на її території почали проводити демонтажні роботи. А 19 липня 2024 року історичну будівлю незаконно знесли. 24 липня до садиби Маліна знову привезли техніку, щоб залити моноліт. Того ж дня прокуратура обрала запобіжний захід співвласнику історичного будинку до 23 вересня.
- У серпні журналісти «Слідство.Інфо» виявили, що знесену садибу Маліна можуть не відновлювати й ніхто не понесе за це покарання. Журналісти отримали від КМДА копію укладеного напередодні Меморандуму й показали його юристу.
- 10 жовтня історичну садибу знову почали розбирати попри накладений на неї арешт. За словами робітників, там нібито проводили генеральне прибирання». Однак на фото видно, як чоловіки жбурляють історичну цеглу, що лишилась від садиби.
- Про перший демонтаж, будівельні роботи під час комендантської години, звинувачення в порушенні закону про дерусифікацію й мабутнє садиби читайте тут.
Фото й обкладинка: «Спадщина»