Роботу брухтоспалювального заводу ТОВ «АДМ» на вулиці Сирецькій зупиняють через шкідливі викиди, ідеться у відповіді на петицію міського голови Віталія Кличка. 

Про що просили кияни? 

Кияни у петиції повідомляли, що понад п'ять років завод забруднює їдкими хімічними викидами Сирець, Куренівку, Нивки, Замковище, Почайну, Оболонь й Лук’янівку.  

Вони зазначили, що завод отримав від міської влади безстроковий дозвіл на виплавку продукції з чистого алюмінію. Утім, купує металобрухт (електродроти в ізоляції, пивні бляшанки з фарбою, металопластикові вікна, автомобільні радіатори з мастилом) і випалює на заводі в печах.

Через це мешканці казали, що постійно відчувають в повітрі концентрований сморід горілої фарби, гуми й пластику. А також зазначають, що завод не має державної реєстрації прав на земельну ділянку, використовує землю не за цільовим призначенням й порушує санітарно-захисну зону заводу. Відтак вони вимагали скасувати безстроковий дозвіл на роботу й винести підприємство за межі міста. 

Що відповідає влада? 

У відповіді міський голова Віталій Кличко зазначив, що ТОВ «АДМ» просив дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря у 2020 році. Інформацію про це опублікували в газеті «Хрещатик» й оскільки скарг, пропозицій чи зауважень не надходило, то громадські слухання не проводили. 

Згодом заводу видати новий безстроковий дозвіл, бо згідно з поданими документами, там встановили більш ефективну пилогазоочисну установку й оптимізували технічні процеси на підприємстві. Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря тоді не виявили.

Вже у  2024 році місто проводило наради через роботу заводу і його шкідливі викиди через скарги місцевих жителів й відкрило кримінальну справу. Тоді виявили, що завод порушує умови дозволу на викиди шкідливих речовин в повітря. У вересні КМВА видала розпорядження, згідно з яким викиди на заводі мають зупинити і такий дозвіл втрачає чинність.

  

  • Жителі Південної Борщагівки також просять закрити місцевий асфальтобетонний завод через шкідливі викиди.  Ідеться про ТОВ «АБЗ-1», що на вулиці Девʼятого Травня, 49. Під час перевірки Державної екологічної інспекції викиди оксиду вуглецю (чадного газу) там перевищували норму в 15 разів. Станом на момент публікації відповіді міського голови ще не було. 

Обкладинка й фото: Київська міська рада