Популяція їжаків зменшилась утричі за останні десять років. Як врятувати тварин від вимирання
Популяція їжаків зменшилася щонайменше на 30% за останні десять років, повідомляє The Guardian.
Від «викликають найменше занепокоєння» до «майже під загрозою» за 10 років
Вид їжаків уже внесли до категорії «майже під загрозою вимирання» у Міжнародній Червоній книзі. Колись їжаки були широко поширені в Європі та входили до списку тварин, які викликають «найменше занепокоєння» щодо загрози вимирання. Тепер же їх популяція різко зменшилась через міську забудову, інтенсивне землеробство та прокладання дороги.
Їжаки також почали частіше гинути через зіткнення з машинами та садівництво. Пестициди, які люди використовують для догляду за рослинами, вбивають комах, що є кормом для їжаків. До того ж, хімікати труять і їжаків, що може призвести до їх смерті.
Як допомогти зупинити вимирання їжаків
Через те, що вид занесли до списку «майже під загрозою», фахівці не можуть чітко окреслити межі поширення їжаків, тож ще є шанс зупинити вимирання тварин.
Зоозахисники закликають доглядати за їжаками під час садівництва та городництва, а також бути уважнішими до дикої природи. Зокрема, люди можуть лишати невеликі проміжки в огорожах, щоби їжаки могли вільно ходити між садами. Також просять скоротити використання пестицидів на городах і створювати спеціальні будинки-укриття для їжаків.
Під загрозою не тільки їжаки
У Великій Британії кожен четвертий вид тварин перебуває під загрозою зникнення, зокрема перелітні птахи. Вони мігрують у Британію з холоднішого клімату, де відпочивають і харчуються протягом зими, а навесні повертаються до місць розмноження.
Так з кінця 90-х років популяція сірої ржанки скоротилась на 30% по всьому світу. Кількість куликів також зменшилась на третину за останні 20 років. Тепер ці тварини перебувають під загрозою вимирання. Забруднення екології, розвиток кліматичної кризи, підвищення рівня моря і підвищений рикиз затоплення узбережжя спричиняють зменшення кількості птахів.
- Наприкінці вересня у Києві помітили значне зменшення кількості горобців. Українські біологи кажуть, що це сталося через косіння трави. У парках і садах немає достатньої кількості комах, щоби вигодовувати пташенят. А через гламуризацію київських парків вирубують старі дуплисті дерева й птахам ніде гніздитися.
- Київський міський Будинок природи створив пам’ятки-постери «База». На постерах зібрали інформацію про те, чим годувати диких тварин в місті, на що замінити одноразові предмети побуту, як зберегти водні ресурси і пом’якшити адаптацію клімату власноруч.