Тушу померлого лева знайшли біля заводу для утилізації на Рівненщині. Поліція проводить перевірки
Тушу померлого лева знайшли на території Костопільського заводу для утилізації в Рівненській області, повідомляє поліція.
Поліція проводить розслідування й розпитує персонал
За цим фактом одразу внесли відомості до Журналу єдиного обліку заяв і повідомлень, також поліція вже розпочала перевірку.
За попередньою інформацією, слідчо-оперативна група встановила, що лев помер унаслідок онкологічного захворювання. Наразі поліція перевіряє документи, опитує персонал заводу й зоопарку.
Обережно, це фото 18+
Розслідування не буде, докази утилізували
У соцмережах писали, що на смітнику біля заводу також знайшли мертву лелеку, мавпу і ще якусь тварину. «Цікаво, наскільки швидко знайдуться власники, бо лев повинен був бути чіпований, а птах окільцьований», – каже зоозахисниця й екоактивістка Андріана Байло.
Байло додає, що на момент прибуття екоінспекції трупів тварин уже не було. «На момент обстеження підприємства тушу тварини утилізували згідно з угодою між Костопільською філією ДП «Укрветсанзавод» і Рівненським зоологічним парком», – зазначили інспектори Державної екологічної інспекції Поліського округу.
Водночас держінспектори вживають усі необхідні заходи, щоб зʼясувати причини загибелі тварини, і вивчають обставити за фактом імовірного порушення природоохоронного законодавства.
Що кажуть зоозахисники
Ми звернулися за коментарем до зоозахисної організації UAnimals. Волонтери подаватимуть заяву щодо жорстокого поводження з тваринами й звернення до Держекоінспекції.
Відповідно до ст. 107 КУпАП, фахівці зоопарку й заводу порушили ветеринарно-санітарні вимоги, зокрема правила утилізації трупів тварин відповідно до Порядку утримання і розведення диких тварин, які перебувають у неволі.
Згідно із законом, у випадку загибелі тварини її власник має повідомили про факт загибелі ветеринарам, підприємствам чи організаціям, що спеціалізуються на утилізації (похованні) трупів тварин.
Трупи тварин заборонено викидати в контейнери для збору сміття або захоронювати їх у невідведених для цього місцях. «Навіть якщо тварина загинула від онкології, це не звільняє від відповідальності за порушення ветеринарно-санітарних норм», – каже в коментарі Віледжу юристка UAnimals Аліна Сорока.
Як ситуацію коментує Рівненський зоопарк
Рівненський зоопарк пояснює, що левиця Дюна померла від фізіологічного старіння у віці 20 років, оскільки привезли її у 2009 році вже дорослою. Ідеться саме про самку, а грива в неї зʼявилася через гормональний збій (підвищений рівень тестостерону), пояснюють працівники зоопарку.
За їхніми словами, останні пів року вона ставала менш активною, поступово втрачала апетит, а її маса тіла зменшувалася. Команда зоопарку докладали «багатьох зусиль, щоб підтримати її організм медикаментозно й дати можливість в спокої дожити свого віку».
Вони також пояснюють, що весь біологічний матеріал тварин після розтину направляють на спеціальні переробні заводи для кремації. Для цього вони мають договір із «Укрветсанзаводом». Згідно з процедурою, зоопарк направив їм тушу тварини 24 жовтня, де її вивантажили, й каже, що має всі підтверджувальні документи.
- В Україні «Закон про захист тварин від жорстокого поводження» ухвалили лише у 2006 році, тож культура поводження з тваринами ще на доволі низькому рівні, говорять активісти. Ми розповідали, що треба робити, якщо ви стали свідком знущання над твариною, і чи карають за це в Україні.
Фото: Андріана Байло