«Доступних ліків» стало більше. МОЗ додало до реєстру майже 600 видів нових препаратів
Міністерство охорони здоров’я оновило реєстр лікарських засобів і медичних виробів, які входять до урядової програми «Доступні ліки», і додало 589 торгових назв ліків і виробів, повідомляє пресслужба міністерства.
З них 208 препаратів доступні безоплатно, за решту доведеться все ж заплатити, але не повну суму. Зокрема, реєстр поповнили новими засобами для лікування розладів психіки, фентаніловий пластир, який використовують за хронічного больового синдрому, для знеболення й паліативної допомоги.
Загалом до програми «Доступні ліки» входить:
- 241 засіб для серцево-судинних захворювань;
- 110 засобів від розладів психіки й поведінки, епілепсії;
- 31 засіб для хронічних захворювань дихальних шляхів;
- 7 препаратів для лікування хвороби Паркінсона;
- 55 препаратів для пацієнтів із цукровим діабетом другого типу;
- 4 види для нецукрового діабету;
- 63 види інсуліну;
- 45 медичних виробів для самоконтролю рівня цукру;
- 25 засобів для людей у посттрансплаційному періоді;
- 8 засобів для лікування болю й паліативної допомоги.
Як безоплатно отримати ліки від програми «Доступні ліки»
Для цього пацієнт має відвідати профільного лікаря (залежно від того, який вид ліків потрібен). Потім лікар створює індивідуальний план лікування і вносить його в електронну систему охорони здоровʼя. Фахівець має видати електронний рецепт на препарати. Сімейний лікар не може рецепт на більшість ліків, бо для цього треба консультація вузькоспеціалізованого лікаря.
Знайти аптеку з програмою «Доступні ліки» можна тут. Повний перелік ліків, які можна отримати безоплатно, шукайте тут. А це перелік медичних виробів, які пацієнти можуть отримати за держпрограмою.
- Урядова програма «Доступні ліки» діє з квітня 2017 року. Українці наразі завдяки програмі можуть отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу й бронхіальної астми.
- В Україні працює онлайн-сервіс, який показує всі аптеки, що підключені до програми «Доступні ліки» в радіусі 7 кілометрів від медичного закладу, у якому працюють сімейні лікарі, педіатри й терапевти. На карті також можна перевірити суму компенсацій за ліки від Національної служби здоровʼя для певної мережі аптек.