У Празі заборонили нічні відвідування пабів для туристичних груп
У Празі заборонили нічні відвідування пабів для туристичних груп, повідомляє чеське інформагентство CTK.
Згідно з проєктом постанови, яка почне діяти після опублікування, празька влада наклала заборону на pub crawls, тобто нічні переміщення туристів від паба до паба, які організовують туристичні агентства. Такого рішення найбільше потребував центр міста (Прага 1), де найбільше проблем із галасливими й нетверезими туристами, які порушують нічний спокій, зазначає видання.
Заборона має діяти з 22:00 до 6:00. Водночас класичні екскурсії, не пов’язані з вживанням алкоголю, можуть продовжуватися й уночі. Також заборона не стосуватиметься окремих туристів.
Як аргументує рішення міська влада
У міській владі вважають, що організовані тури в паби не лише порушують нічний спокій, але і є тягарем для міського бюджету, бо для них потрібне більше залучення муніципальних служб прибирання й поліції.
Ще однією проблемою є шкода для репутації Праги через те, що нею регулярно пересуваються групи нетверезих людей. Це може відлякати інших туристів, потенційних інвесторів і місцевих жителів, вважають у муніципалітеті.
Що кажуть організатори таких турів
Агентство Prague Pub Crawl, яке надає послуги організованих турів у пабах, критикує таке рішення. Там стверджують, що їхні клієнти проводять мінімум часу на вулиці, а після 22:00 гіди попереджають, що вночі має бути тиша. Якщо клієнти не виконують вимоги, то їх виключають із туру, кажуть у компанії.
Там додають, що така заборона лише погіршить ситуацію, бо туристи, які відвідують Прагу заради нічного життя, збиратимуться неорганізованими групами в центрі міста. Ще одне таке агентство, Drunken Monkey, також вважає, що найбільше шуму створюють саме групи туристів без гідів. Загалом таку заборону Prague Pub Crawl називають популістським ходом влади, яка не може дотримати режим нічної тиші й залучити більше поліції уночі.
- Із січня 2023 року в Празі також припинили використовувати кінні екіпажі як туристичну атракцію. Чеські зоозахисники вважають катання на кінних екіпажах прикладом жорстокого поводження з тваринами.