На Тайвані побудували житловий комплекс навколо міської ферми, екоставків і центру управління відходами, повідомляє Dezeen.

Під час проєктування тайванська архітектурна студія Bio-Architecture Formosa дотримувалась принципів циркулярної економіки. Це перетворює мешканців на невід’ємну частину спільної місцевої екосистеми, сприяючи відновленню зв’язку між людьми і природою, кажуть у команді. Зокрема, жителі можуть використовувати їжу прямо з ферми, що розташована у внутрішньому дворику апартаментів.

Який вигляд мають будинки

Квартири розташовані в трьох L-подібних будівлях. Кожна з них складається з двох блоків і з’єднується зовнішими мостами. Поруч із входом на територію є менша додаткова будівля, де обладнали пральню, тренажерний зал, бібліотеку, магазин інструментів і кафе.

Будинки збудували зі збірних модулів, щоби мінімізувати кількість відходів. Модулі поєднали з пустотними бетонними плитами й сталлю. Такий підхід будівництва дозволить повторно використати матеріали після завершення терміну служби комплексу. У кожного елемента є «матеріальний паспорт», щоби надалі відстежувати їх використання під час майбутніх будівництв. 

Житлові будинки ідентичні за планом, але всі вони відрізняються за висотою. Так прагнули підкреслити естетику села в проєкті. «Цей ефект ще більше підкреслюється похилими дахами й легким поворотом кожної будівлі», – додають архітектори.

Будівлі спроєктували в шість рівнів: фундамент, конструкція, фасад, система, перегородка й техніка. Завдяки такому плануванню можна проводити окремі ремонти без шкоди для інших елементів. З кожного боку на дахах встановили сонячні панелі, а на балконах посадили в’юнкі рослини.

   

  • У Таллінні закинуті «коробки» сталеливарного заводу планують перетворити на житловий квартал. Тут побудують 600 будинків і багатофункціональний інноваційний центр. Зокрема, три занедбані будівлі перетворять на центральний громадський простір. 

Фото й обкладинка: Bio-Architecture Formosa