Під час процедури у харківському салоні краси загинула жінка, повідомляє начальник слідчого управління ГУНП в області Сергій Болвінов. 

Жінці проводили корекцію фігури в зоні живота (ліполіз). Процедуру виконувала власниця клініки. Вона називала себе хірургинею, а на дверях кабінету була табличка «Операційна», пояснює Болвінов. 

На одному з етапів процедури пацієнтці стало погано, вона скаржилася працівникам клініки, але їй продовжували вводити лідокаїн. Увесь процес зафіксований на камерах. «На відео видно, як пацієнтка спочатку вигинається від болю, потім кричить і б'ється в конвульсіях. Персонал намагався її реанімувати, але не зміг», – коментує Болвінов. 

Харківська міська прокуратура повідомляє, що косметологиня не визначила масу тіла, не розрахувала дозу анестетика й проводила процедуру без спеціальних лабораторних досліджень й алергопроб. Жінка кричала, задихалася, в неї були галюцинації й судоми. Лише після того, як вона втратила свідомість, їй почали вводили протиалергійні препарати й згодом викликали «швидку». 

Дорогою до лікарні пацієнтка померла. Згідно з висновком судмедекспертів, причиною її смерті стало гостре отруєння препаратом-анестетиком. Доза лідокаїну в крові жінки перевищувала норму майже в 15 разів, а на її тілі виявили 59 слідів від ін’єкцій. 

Згодом поліція встановила, що за спеціальністю власниця клініки була провізором-косметологом, навчалася на лікаря в ХНУ імені Каразіна, але була лише інтерном, тобто не мала закінченої медичної освіти. У неї не було ліцензії, щоб проводити подібні процедури. Під час обшуку в клініці не знайшли й жодних медичних документів, лише інформаційні згоди від клієнтів на бланках клініки.

Косметологиня переконувала поліцію, що не проводила процедуру, потім намагалася перекласти провину на медсестру, а згодом відмовилася говорити. З'ясували, що ліполіз в зоні живота вона проводила вперше в житті, але до того вже робила схожі процедури. Під час однієї з них раніше постраждала ще одна жінка, вона отримала подвійну дозу лідокаїну. 

Косметологині повідомили про підозру в убивстві через необережність (ч. 1 ст. 119 КК України), а Міністерство охорони здоров'я позбавило її права надавати будь-які послуги. Зараз в клініці не можна проводити навіть найпростіші косметологічні процедури.

   

  • Як обрати косметолога, якому можна довірити обличчя для уколів або масажу чи інші процедури – ми пояснювали тут.

Фото: Сергій Болвінов