Як українські фрилансери використовують штучний інтелект у роботі, дослідила платформа Freelancehunt.

Хто саме використовує ШІ

«Зумери» та «міленіали» використовують ШІ найбільше. Старше покоління від 48 років також планує використовувати технології штучного інтелекту в майбутньому, але здебільшого ставиться до них із обережністю.

Наприклад, серед тих, кому від 18 до 23 років, 86% чоловіків і 69% жінок активно використовують штучний інтелект. Серед людей старше 48 років ШІ застосовують у роботі 47% опитаних чоловіків і 43% жінок.

Як багато фрилансерів використовують

21, 9%

українських фрилансерів 

регулярно використовують ШІ в роботі згідно з дослідженням Freelancehunt

Також майже половина тих, хто працює на фрилансі, використовує ШІ час від часу (47,8%).

Ці дані майже збігаються із результатами Upwork, згідно з яким штучний інтелект регулярно використовують 20% фрилансерів для таких завдань як дослідження, мозковий штурм, написання пропозицій і програмування. Там також йдеться про те, що фрілансери використовують ШІ вдвічі частіше, ніж ті, хто не працює на фрілансі.

Чи готові українці вчитися опановувати роботу з ШІ

Більше половини «зумерів» готові інвестувати в навчання, щоби підвищити свою конкурентоспроможність. Серед «міленіалів» лише 5,3% кажуть, що вкладали би в свій розвиток значні ресурси, однак майже третина (32,7%) готова вкладати лише невеликі ресурси.

   

  • У липні 2022 року в Україні узаконили фриланс. Розбиралися, як тепер фрилансерам нараховуватимуть зарплату, підраховуватимуть фактично відпрацьований час і в чому різниця між фрилансом і дистанційною роботою.
  • У червні 2023 року Мінцифри представило «Білу книгу» майбутнього регулювання ШІ в Україні. Держава надасть компаніям загальні та секторальні рекомендації для різних сфер та аспектів використання ШІ: від освіти та журналістики до порад з обробки персональних даних.