Майже 80% українців вважають, що треба розвивати атомну енергетику в Україні
Майже 80% українців вважають, шо треба розвивати атомну енергетику в Україні, ідеться в дослідженні соціологічної групи «Рейтинг».
Стільки ж людей згодні з тим, щоб добудувати атомні блоки на Хмельницькій АЕС. Найбільше таку ініціативу підтримує молодь і мешканці східних областей. Проти виступають 17% українців.
Загалом соціологи дослідили, що українці думають про різні джерела енергетики, відключення світла й заощадливе енергоспоживання. Дослідження провели 20–23 вересня 2023 року методом телефонних інтервʼю. Усього – 1000 респондентів.
Найбільші джерела електроенергії в країні
64% українців вважають, що атомні електростанції зараз забезпечують найбільшу частку виробництва електроенергії в Україні. Теплові електростанції назвали 7% людей.
Гідроелектростанції й сонячні електростанції як найбільші джерела обрали по 6% опитаних, а вітрові електростанції – 1%. Водночас абсолютна більшість українців (95%) виступає за те, щоб збільшувати частку електроенергії, яку виробляють сонячні й вітрові електростанції.
Відключення світла
У період опитування 64% українців відповіли, що мають стабільне електропостачання. Лише 4% стикалися з відключеннями часто, а 1% – постійно. За регіонами найгірша ситуація була в східних областях.
Утім більшість українців (90%) планують провести осінь й зиму 2024 року вдома. Тимчасово переїхати хочуть 10% опитаних: 4% у межах області, 3% у межах країни й 2% за кордон.
Оплата рахунків й економне споживання
93% українців кажуть, що завжди вчасно сплачують рахунки за електроенергію. 6% людей сплачують вчасно час від часу, а 1% не сплачує рахунки вчасно.
Абсолютна більшість (96%) опитаних намагається заощаджувати електроенергію. А 83% українців підтримують ідею грошової компенсації за зменшення споживання, щоб так мотивувати економити світло.
- Уряд запустив гарячу лінію «Струм» з питань енергетики для громадян і бізнесу. Там можна дізнатися, як посилити енергонезалежність своєї оселі або підприємства й дізнатися про ситуацію в енергетиці.
- На Контрактовій площі встановити великий обстріляний трансформатор Орест вагою 40 тонн. Його зруйнували під час ракетної атаки на одну з теплоелектростанцій ДТЕК. Віледж розповідав, що варто знати перед знайомством з Орестом і чому трансформатор може стати уособленням енергетиків усієї України.
- У громадах Київської області встановлять 33 когенераційні установки й вісім компактних газових теплоелектростанцій на колесах до початку опалювального сезону. Газові міні-ТЕС забезпечуватимуть енергією навчальні заклади, лікарні й об’єкти соцзахисту.