Меморіальне військове кладовище побудує компанія, яку створили через день після оголошення тендеру, йдеться у розслідуванні «Главком».

За даними YouControl, компанію «Білдінг Юа» створили 4 липня 2024 року – на наступний день після оголошення тендеру. Засновниками стали три підприємства – «Євроелітбуд», «Акам» і ПАТ «Броварське шляхово-будівельне управління №50». 

Документи, які надала компанія «Білдінг Юа», містили невідповідності до тендерної документації замовника. Зокрема, консорціум не подав документи, що підтверджують наявність спеціалізованого обладнання для розпилу виробів з граніту. У документах щодо власності асфальтобетонного заводу містилися неточності. Компанія також не надала антикорупційну програму та наказ про призначення уповноваженого з реалізації антикорупційної програми.

На усунення недоліків замовник дав компанії тиждень – до 31 липня. У протоколі від 1 серпня зазначили, що тендерна пропозиція «Білдінг Юа» відповідає умовам тендерної документації замовника. 

Переможця тендеру обрали майже через місяць – 1 серпня. Фірма запропонувала виконати роботи за 1,75 мільярди гривень, що майже на 40 мільйонів менше, ніж очікувана вартість. 

   

Військове кладовище планують побудувати в Гатненській територіальній громаді під Києвом. Проєкт першої черги будівництва Національного військового меморіального кладовища пройшов державну експертизу. 

   

Кладовище планують побудувати за 1,8 мільярди гривень. Згідно з тендером мають виконати будівельні роботи в межах першої черги будівництва – 1 й 2 пускові комплекси. Там планують створити сектори поховань, монументи, меморіал, адміністративну будівлю, будинок трауру, господарську будівлю, а також пункт охорони, ангар, артезіанські свердловини, трансформаторні підстанції й котельні.

   

Однак місцеві жителі проти будівництва меморіального кладовища. За їхними словами, місцевість має складну систему підземних вод і вирубування лісу може забруднити Мархалівку й прилеглі села. Якщо осушити території, то вода зникне, а якщо ні, трупні отрути потраплять у підземні води й будуть у нас у колодязях», – коментують селяни.