Суд скасував рішення про оренду ділянки біля Солом’янського ландшафтного парку
Господарський суд Києва скасував рішення про оренду земельної ділянки біля Солом’янського ландшафтного парку, повідомили в ГО «Збережемо Солом’янський парк».
Розгляд справи в Господарському суді тривав пів року. Договір оренди теж визнали недійсним.
ТОВ «Смарт – Девелопмент» зводить комплекс Citizen поруч із Соломʼянським ландшафтним парком. У жовтні 2023 року внаслідок будівництва стався зсув ґрунту. Комунальники також вирубали ділянку дерев поруч із будівництвом через ураження шкідниками. Але на місце вирубки одразу привезли будівельну техніку, почали різати асфальт і прокладати лінії електропередач під будівництво.
Землі, що відвели під будівництва, захоплюють територію зеленої зони, яка не має охоронного статусу. Також парк не мав кадастрового номера і його межі не могли чітко визначити. Представники ГО закликали ДІАМ провести перевірку будівництва, адже зміни до постанови Кабміну вже дозволяли це робити, проте інспекція «не знайшла для цього підстав».
Зрештою парку надали кадастровий номер, але земельна ділянка не враховувала тих ділянок, які Київрада віддала на будівництво ще в 2004 році. ГО створила петицію з проханням повернути ділянку парку. Активісти ж планують створити на території парку спортивний комплекс. За їхніми словами, особливості парку ідеально підходять для бігу та фізичних активностей.
Чергове будівництво впритул біля зеленої зони громада Солом’янського району помітила в серпні 2023 року.
Тоді забудовник, ТОВ «Смарт – Девелопмент», відновив будівництво комплексу Citizen біля Солом’янського ландшафтного парку, яке призупиняв після початку повномасштабної війни. Ще у 2019 році забудовник отримав містобудівні умови й обмеження на будівництво «апартаментів», але фактично почав зводити житловий комплекс.
Щоб запобігти незаконному будівництву й захистити зелену зону, активісти вирішили об’єднатися в ГО «Збережемо Солом’янський парк» й одразу подали три судові позови, щоб скасувати містобудівні умови й обмеження, дозвіл на будівництво й детальний план території. Також активісти зареєстрували одразу дві петиції на сайті Київради, що зібрали 6000 потрібних для розгляду голосів. Крім того, мешканці Солом’янського району пропонують альтернативну концепцію розвитку території на вулиці Генерала Шаповала, під назвою Soloma Sport Park.
2 березня 2024 року активісти й громада знову вийшли на протест і записали звернення до міністра інфраструктури Олександра Кубракова. 15 березня будівництво біля Солом'янського ландшафтного парку зобов'язали зупинити внаслідок перевірки ДІАМ.
Фото й обкладинка: ГО «Збережемо Солом’янський парк», «Смарт – Девелопмент», Марина Камнєва